Polacy za granicą: dublety Zielińskiego i Lewandowskiego!

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 05.01.2021, 08:33

Ostatnia kolejka przyniosła kilka świetnych występów reprezentantów Polski. Po dwa gole zdobyli Piotr Zieliński i Robert Lewandowski, a Jan Bednarek wraz z kolegami zatrzymał Liverpool na St. Mary's Stadium.

Na włoskich boiskach rozegrano 15. serię gier. Świetne noty po swoim spotkaniu zebrał Zieliński, którego gole dwukrotnie dawały prowadzenie zespołowi z Neapolu. Same bramki były pierwszorzędnej urody i sam Polak sprawiał wrażenie, że czuje się bardzo pewnie na boisku.  Na dobrej postawie ,,Ziela" nie skorzystał Sebastian Walukiewicz, który wraz z resztą obrońców Cagliari łącznie przyjął 4 gole. 90 minut w bramce Juventusu spędził Wojciech Szczęsny. Były gracz Romy czy Arsenalu nie miał w swoim spotkaniu zbyt wiele szans na wykazanie się kunsztem bramkarskim i jego drużyna pewnie pokonała na swoim stadionie Udinese. Na włoskich boiskach mogło dojść do meczu, w którym naprzeciwko siebie stanęliby dwaj bramkarze z kraju znad Wisły. Fiorentina, drużyna Bartłomieja Drągowskiego, mierzyła się z Bologną, której barwy reprezentuje Łukasz Skorupski. Pierwszy z nich zachował czyste konto, ten drugi jednak od kilku kolejek leczy uraz. Swój mecz wygrał Karol Linetty znajdujący się w wyjściowym składzie Torino na wyjazdowy mecz z Parmą. Ekipa Polaka pewnie wygrała 3:0. Grad goli padł w meczu z udziałem Arkadiusza Recy. Grający na lewym wahadle były zawodnik Wisły Płock wywalczył po raz kolejny w tym sezonie rzut karny dla swojej drużyny. Niewiele to jednak zmieniło w końcowym rezultacie spotkania. Crotone znacznie uległo Interowi 2:6. Więcej powodów do radości miał Paweł Dawidowicz, którego Hellas Verona wygrał 1:0 ze Spezia. Zwycięstwo klubu naszego obrońcy pozwoliło  im awansować na ósmą lokatę w ligowej tabeli. W zdecydowanie gorszych nastrojach po niedzielnym meczu są piłkarze Benevento z Kamilem Glikiem w składzie. Beniaminek doznał domowej porażki 0:2 z Milanem mimo 60. minut gry z przewagą jednego zawodnika.

Na niemieckich boiskach kibice podziwiać mogli skuteczną gonitwę Bayernu Monachium. Po pierwszej części gry ,,Bawarczycy" niespodziewanie przegrywali z Mainz. Z Allianz Areny ostatnimi czasy nie zdarza się drużynom wywozić punktów. Tym razem było podobnie. Mecz zakończył się wynikiem 5:2, a Robert Lewandowski zaliczył asystę i dwa trafienia. Polak ma na swoim koncie 19 goli i powiększył przewagę na Erlingiem Haalandem do dziewięciu bramek. Augsburg Rafała Gikiewicza i Roberta Gumnego pokonał FC Köln 1:0. Dla naszego bramkarza było to kolejne czyste konto w tym sezonie, z kolei były lechita przesiedział mecz na ławce rezerwowych. Niestety obawy Polaków wraz z powrotem do zdrowia Jhona Cordoby okazały się uzasadnione. Krzysztof Piątek spotkanie z Schalke rozpoczął na ławce rezerwowych. Napastnik pojawił się na boisku w 78. minucie przy stanie 2:0 dla Herthy i dwie minuty później zapisał na swoim koncie czwarte trafienie w sezonie. Wynik meczu pozostał bez zmian. Warto dodać, że kolejne minuty na ogrywanie się dostał Bartosz Białek. Polak wszedł na kilka minut przed końcowym gwizdkiem, a jego Wolfsburg uległ 0:2 Borussi Dortmund.

Weekendowe poczynania Polaków na Wyspach rozpoczęły się bardzo pechowo. Łukasz Fabiański na rozgrzewce przed piątkowym meczem doznał kontuzji uda, która wykluczyła go z występu z Evertonem (wygrana ,,Młotów" 1:0 na wyjeździe). Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa jego absencja. Słabo wyprawę do Londynu będzie wspominał Mateusz Klich. Pomocnik rozegrał całe spotkanie, lecz jego Leeds po raz kolejny przekonało się, że ma poważne problemy z grą defensywną. Efektem wynik 3:0 dla Tottenhamu. W meczu wieńczącym 17. kolejkę Southampton podejmował Liverpool. Zespół ,,Świętych" potwierdził dobrą formę w tym sezonie i zanotował zwycięstwo. Bardzo udane spotkanie zaliczył Jan Bednarek.