Serie A: Roma pewnie pokonuje zespół Crotone

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 06.01.2021, 17:10

AS Roma pewnie pokonała zespół Crotone 3:1 na Stadio Ezio Scida. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu Rzymianie umocnili swoją pozycję na podium Serie A. Beniaminek nadal znajduję się w strefie spadkowej i do tej pory stracił najwięcej goli w całej lidze włoskiej.

Goście od początku przejęli kontrolę nad spotkaniem. Już w 8. minucie Borja Mayoral, zastępujący Edina Dzeko, wpisał się na listę strzelców. Hiszpan znalazł sobie miejsce w polu karnym przeciwnika, dostając podanie od Henrikha Mkhitaryana i silnym strzałem po ziemi pokonał Alexa Cordaza.

Podopieczni Giovanniego Stroppa zostali zepchnięci do głębokiej defensywy. Dopiero w 25. minucie zagościli w szesnastce rywala. Po dośrodkowaniu Pedro Pereiry, Simy oddał niecelny strzał głową. Chwilę później Nigeryjczyk zmarnował doskonałą sytuację, nieskutecznie dobijając piłkę po interwencji Pau Lopeza.

Odważniejsza gra Pitagorejczyków skończyła się stratą w środku pola.  Bryan Cristante podał futbolówkę do Mayorala, który popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu, ponownie trafiając do siatki. W 33. minucie po faulu Vladimira Golemica wywalczył również rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Henrikh Mkhitaryan. W pięciu topowych ligach Europy, tylko Harry Kane, Bruno Fernandes i właśnie Ormianin mogą pochwalić się dorobkiem ponad 7 bramek i ponad 7 asyst.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Roma cały czas napierała na bramkę beniaminka, znacznie przeważając w posiadaniu piłki. W 53. minucie Ibanez próbował swoich sił strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka powędrowała nad poprzeczkę. Dwanaście minut później Lorenzo Pellegrini przejął piłkę w polu karnym i natychmiast chciał zaskoczyć Cordaza, ten jednak zachował czujność.

Przełom nastąpił w 71. minucie. Najpierw Pau Lopez musiał interweniować po uderzeniu głową Juniora Messiasa i zbił piłkę na rzut rożny. Brazylijczyk sam wykonał stały fragment gry i posłał świetne dośrodkowanie do Vladimira Golemica. Serb odkupił swoje winy z pierwszej części meczu, strzelając bramkę na 1:3. Chwilowy przypływ lepszej gry gospodarzy nie wystarczył i taki rezultat utrzymał się aż do ostatniego gwizdka Marco Piccininiego

Crotone – Roma 1:3 (0:3)

Bramki:  Golemic 71' - Mayoral 8’, 29’, Mkhitaryan 35’

Crotone: Cordaz – Magallan, Golemic, Cuomo – Pereira (46’ Vulic), Molina, Zanelatto, Henrique (58’ Riviere), Reca – Messias, Simy

Roma: Lopez – Mancini, Smalling, Ibanez (63’ Kumbulla) – Karsdorp, Villar de Fraile, Cristante (80’ Veretout), Peres - Perez, Mayoral (85’ Dzeko), Mkhitaryan (63’ Pellegrini)

Żółte kartki: 33’ Golemic, 41’ Magallan - 22' Peres, 57’ Ibanez, 88’ Pellegrini

Sędzia: Marco Piccinini