Wimbledon: krecz finalisty Roland Garros!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 03.07.2018, 18:45

Dominic Thiem poza Wimbledonem! Finalista tegorocznego Roland Garros skreczował w trzecim secie meczu pierwszej rundy z Cypryjczykiem Marcosem Baghdatisem. Austriak stracił więc szanse na poprawienie wyniku sprzed roku, kiedy był w czwartej rundzie londyńskiego turnieju.

Od początku spotkania widać było, że Thiem nie gra swojego tenisa. Popełniał sporo błędów, miał problemy z serwisem. Pierwszy set był wyrównany, jednak 6-4 wygrał go Baghdatis, po tym jak przełamał na 4-3. Cypryjczyk grał znacznie pewniej od swojego faworyzowanego rywala.

Drugi set wyglądał podobnie. Znów przez długi czas nie doszło do przełamania, nawet dłuższy niż w pierwszej partii, ale Baghdatis znacznie łatwiej wygrywał swoje gemy serwisowe. Ostatecznie udało mu się przełamać Austriaka w 11. gemie, dzięki czemu po chwili wygrał drugiego seta.

Trzecia partia zaczęła się od przełamania dla Cypryjczyka i kiedy Baghdatis miał okazje do powiększenia przewagi i wyjścia na 3-0, Thiem podjął decyzję o przerwaniu spotkania. Austriak przegrał z kontuzją ramienia, co wyjaśnia jego problemy z serwisem i returnem.

Dominic Thiem (AUT) [7] – Marcos Baghdatis (CYP) 4-6 5-7 0-2 k.