Copa del Rey: pierwsze rozstrzygnięcia, pierwsze niespodzianki

• Dodał: Krystian Stefaniuk
  • Data publikacji: 07.01.2021, 23:35

Za nami pierwsze mecze rozgrywek Pucharu Króla Hiszpanii. Jest to dopiero 1/32 finału, a już oglądaliśmy pierwsze nieoczekiwane rezultaty.

We wtorek o godzinie 17:00 rozpoczęła się 1/32 finału Copa del Rey. Co ciekawe, do dziś nie poznaliśmy zwycięzcy ostatniej edycji. Światowa pandemia skutecznie wstrzymała świat sportu. Finał Pucharu Króla sezonu 2019/2020 planowany jest na 4 kwietnia 2021, czyli dwa tygodnie przed planowanym finałem sezonu 2020/2021. Od poprzedniego sezonu forma rozgrywek została zmodyfikowana względem wcześniejszych lat. Mianowicie, w obecnym formacie w formie dwumeczu odbywają się jedynie półfinały, a uczestnicy Superpucharu Hiszpanii dołączają do rozgrywek dopiero od 3. rundy. Często zdarzały się niespodzianki, gdzie drużyna trzecioligowa ogrywała pierwszoligowca, aby w rewanżu uznać jednak wyższość klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej. Nie bez wyjątków, lecz jednak były to wyjątki potwierdzające regułę.

W dwóch pierwszych meczach rundy czekały na nas starcia drużyn trzecioligowych z przedstawicielami La Liga. Zaczęło się od dużych niespodzianek. Getafe musiało uznać wyższość Cordoby, natomiast Celta Vigo została pokonana przez Ibizę tracąc 5 bramek. Reszta spotkań tego dnia obyła się bez większych rewelacji, jedynie Valladolid długo borykał się Marbellą, zamykając mecz dopiero w dogrywce.

Marbella 2:3 Valladolid* (0:0,2:2) dogrywka

W środę czekała nas większa liczba spotkań, które odbyły się jednak bez większego echa, z wyjątkiem huku odpadnięcia z rozgrywek obecnego lidera La Liga, Atletico Madryt. Ulegli oni trzecioligowej Cornelli 1:0 nie oddając ani jednego celnego strzału na bramkę rywala. Wartym uwagi spotkaniem był mecz Navalcarnero (Segunda Division B) z drugoligowym Las Palmas, tutaj też teoretycznie słabszy zespół sięgnął po awans. Fuenlabrada potrafiła odwrócić losy pierwszej połowy zwyciężając Mallorce po ciekawej dogrywce oraz ośmiu rzutach karnych.

Malaga* 1:0 Real Oviedo (0:0,0:0) dogrywka

Czwartkowe spotkania rozpoczęły się o godzinie 19:00. Obyło się bez większych niespodzianek, ale nie obyło się bez zaciętej walki. Z siedmiu rozgrywanych tego dnia spotkań cztery nie zostały zamknięte w regulaminowym czasie gry. Pena Deportiva reprezentująca trzecią klasę rozgrywkową pokonała beniaminka Segunda Division - Sabadell po rzutach karnych. Z kolei Pontevedra sprawiła sporo problemów zespołowi Cadiz, który w tym sezonie odprawił z kwitkiem FC Barcelonę oraz Real Madryt. Mecz zakończył się po serii rzutów karnych, do tej pory żadna z drużyn nie znalazła sposobu na bramkarza drużyny przeciwnej.  Alcoyano grało z Huescą. Po raz kolejny 3. liga vs 1. liga i po raz kolejny górą okazali się piłkarze z niższej klasy rozgrywkowej. W meczu Las Rozas - Eibar Damian Kądzior zaliczył asystę przy bramce na 0:1. Mecz był wyjątkowo ciekawy. Do 72. minuty widniał wyniki 0:3, w 79. minucie było już 3:3. W dogrywce świetną zmianę zrobił Sergio Enrich, który w trzy minuty po wejściu na boisko strzelił bramkę ustalając wynik spotkania na 3:4. Z zaciekawieniem możemy wypatrywać kolejnych rund Pucharu Króla, niemal w każdym sezonie czai się na nas niejedna niespodzianka.