Vegas Golden Knights i Tampa Bay Lightning w finałach konferencji

• Data publikacji: 07.05.2018, 13:32

Vegas Golden Knights wygrali 3:0 z San Jose Sharks, a Tampa Bay Lightning pokonali 3:1 Boston Bruins. Złoci Rycerze i Błyskawice awansowali do finałów konferencji.

Mecz w San Jose był ostatnią szansą Rekinów na uratowanie rywalizacji półfinałowej Konferencji Zachodniej. Sharks w pierwszej tercji mieli wiele szans na zdobycie bramki, ale ich nie wykorzystali. W drugiej części meczu do głosu doszli hokeiści Vegas Golden Knights. Bramki dla Złotych Rycerzy zdobyli Jonathan Marchessault i Nate Schmidt. Zawodnicy z San Jose byli postawieni pod ścianą. W końcówce wycofali bramkarza, ale nie zdołali odrobić strat. Wynik na 3:0 dla Vegas ustalił Cody Eakin, pakując krążek do pustej bramki. Vegas Golden Knights prezentują się fenomenalnie, dochodząc w swoim debiutanckim sezonie do finału konferencji. Tam rywalem Złotych Rycerzy będzie zwycięzca rywalizacji Nashville Predators - Winnipeg Jets (3:2 dla Jets).

San Jose Sharks - Vegas Golden Knights 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Jako jedyni pięciu spotkań do awansu potrzebowali hokeiści Tampa Bay Lightning. Błyskawice w piątym starciu z Boston Bruins triumfowali 3:1. Pod koniec pierwszej tercji gola dla Niedźwiadków w przewadze strzelił David Krejci. W 11. minucie drugiej odsłony spotkania wyrównującą bramkę zdobył Brayden Point. Kilka minut później gola dla Tampy w przewadze zdobył J.T. Miller. Awans Błyskawic do finału Konferencji Wschodniej przypieczętował Anton Stralman strzałem przez całe boisko do pustej bramki Bruins. W finale na Wschodzie Tampa zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Washington Capitals - Pittsburgh Penguins. Stołeczni prowadzą 3:2.

Tampa Bay Lightning - Boston Bruins 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)