La Liga: Villareal pnie się na szczyt; festiwal bramek w Vigo

• Data publikacji: 08.01.2021, 23:20

W osiemnastej kolejce ligi hiszpańskiej Celta Vigo podjęła na swoim stadionie Villareal CF. Ekipa Żółtej Łodzi Podwodnej zdecydowanie wygrała z przeciwnikami i kontynuuje swoją walkę o europejskie puchary. Celta bez swojego lidera Iago Aspasa nie była w stanie przeciwstawić się świetnie dysponowanym w tym sezonie rywalom.

Wynik meczu już w piątej minucie otworzył Gerard Moreno. Hiszpański napastnik zdobył bramkę po przejęciu piłki przez Daniego Parejo, który natychmiastowo posłał prostopadłe podanie w stronę pola karnego. Było to dziewiąte trafienie Moreno w tym sezonie. Napastnik przewodzi w stawce jeśli chodzi o ilość zdobytych goli dla swojej drużyny w obecnych rozgrywkach. W 14. minucie spotkania wynik na 2:0 podwyższył Moi Gomez po akcji, której głównym winowajcą był bramkarz gospodarzy – Ruben Blanco. Po niespełna pięciu minutach, Dani Parejo popisał się niesamowitym uderzeniem z rzutu wolnego i zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie. W 31. minucie spotkania bramkę na 4:0 strzelił Fernando Nino po świetnej asyście Gerarda Moreno. Swoją szansę na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy miał jeszcze Fran Beltran, ale skutecznie interweniował Sergio Asenjo. Pierwsza połowa minęła pod znakiem kompletnej deklasacją drużyny z Galicji w wykonaniu Villarealu.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania zawodnicy obydwu ekip rozpoczęli od spokojnej wymiany podań. Po drużynie z Vila-real widać było, że postawili na formację defensywną, natomiast Celta coraz śmielej próbowała rozbić szyki obronne przeciwnika. Po fantastycznej pierwszej połowie po piłkarzach było widać więcej zachowawczych podań i brak podejmowania ryzyka. Podczas drugich 45 minut nie zobaczyliśmy ani jednej bramki, zawodnicy mieli swoje szanse, jednak nie były one wystarczająco skuteczne.

Zawodnicy Unaia Emery'ego zdecydowanie dyktowali swoje warunki przez całe 90 minut spotkania. Aktualnie Żółta Łódź Podwodna zajmuje trzecie miejsce w lidze i wyprzedziła FC Barcelonę. Zespół pozytywnie zaskakuje w tym sezonie i wszystko wskazuje na to, że będą czarnym koniem tych rozgrywek. Celty, pomimo kilku potknięć w ostatnich dniach, nie powinien skreślać żaden kibic. Ekipa z Galicji ze swoim liderem Iago Aspasem w tym sezonie może powalczyć zdecydowanie o coś więcej, niż tylko o uniknięcie strefy spadkowej.

Celta Vigo – Villareal CF 0:4 (0:4)

Bramki: 5’ Moreno, 14’ Gomez, 19’ Parejo, 31’ Nino

Celta Vigo: Blanco – Mallo, Araujo, Murillo, Olaza – Yokuslu – Beltran, Suarez, Baeza – Mina, Mendez

Villareal: Asnejo – Pena, Albiol,Torres, Pedraza (86' Costa) – Parejo, Capoue (66' Chukwueze), Trigueros (86' Coquelin) – Moreno, Nino (66' Pino), Gomez (79' Bacca)

Żółte kartki: Mendez

Sędzia: Javier Estrada Fernandez