Narciarstwo alpejskie - PŚ: Sofia Goggia ponownie wygrywa zjazd!

• Dodał: Rafał Judka
  • Data publikacji: 09.01.2021, 13:35

Faworytka znowu najlepsza! Sofia Goggia wygrała zjazd kobiet w austriackim St Anton. Włoszka nie dała szans rywalkom, uzyskując przewagę nad drugą Tamarą Tippler 0,96 sekundy. Podium uzupełniła Breezy Johnson.

Na narciarki czekała dzisiaj słoneczna pogoda oraz trudna i techniczna trasa zjazdu a temperatura -10°C dawała nadzieję na równe warunki dla wszystkich. Chwilę po rozpoczęciu zawodów nastąpiła jednak przerwa spowodowana upadkiem już pierwszej zjeżdżającej. Reprezentantka gospodarzy Nina Ortlieb opuściła jednak trasę o własnych siłach, co zwiastuje brak większych urazów.

Po tym rozpoczęło się już prawdziwe ściganie i na pierwsze miejsce po bardzo śmiałym i bezbłędnym przejeździe wskoczyła współliderka Pucharu Świata w zjeździe Sofia Goggia. Włoszka pokazała świetną formę i uzyskała czas 1:24:06, który do końca zawodów nie został pobity. Jej towarzyszka z pierwszego miejsca w “generalce” - Corinne Suter straciła do niej 1,16 s, co dało jej ex aequo 6. miejsce razem ze Słowenką Ilką Stuhec. Na drugiej pozycji dzień zakończyła Tamara Tippler, która jako jedyna zmieściła się w sekundzie straty do Włoszki z wynikiem +0,96 s. Podium zamknęła reprezentantka USA Breezy Johnson, która straciła do liderki 1,04 s, wyprzedzając Czeszkę Ester Ledecką i Włoszkę Laurę Pirovano.

Niestety tuż przed zakończeniem zawodów, kiedy wyniki były już praktycznie przesądzone, byliśmy świadkiem upadku Juliany Suter. Szwajcarka upadła tuż przed metą i wpadła w dmuchane bandy tuż za nią. Na szczęście zawodniczka pozostała przytomna i po kilku minutach została zwieziona z trasy przez służby medyczne.

Dzięki dzisiejszej wygranej Sofia Goggia została samodzielną liderką Pucharu Świata w zjeździe wyprzedzając kolejną zawodniczkę Corinne Suter o 60 pkt. W czołówce nie nastąpiły zmiany za wyjątkiem Tamary Tippler, która dzięki drugiemu miejscu w St Anton wskoczyła na czwarte miejsce w “generalce”.