Snowboard - PŚ: sensacyjne podium Michała Nowaczyka w Scuol!

• Dodał: Tytus Olszewski
  • Data publikacji: 09.01.2021, 15:40

Michał Nowaczyk odniósł największy sukces w karierze i zajął drugie miejsce w Pucharze Świata. W Scuol odbyły się trzecie w sezonie zawody Pucharu Świata w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Zwyciężył Igor Sluev, a trzecie miejsce zajął Tim Mastnak.

Kolejne zawody z cyklu snowboardowego Pucharu Świata to slalom gigant równoległy w szwajcarskiej Scuol. Stok ten pasuje Polakom, ponieważ w ubiegłym roku Oskar Kwiatkowski zajął na nim trzecie miejsce w pucharowych zawodach. W kwalifikacjach bardzo dobrze poradził sobie Michał Nowaczyk, który uzyskał piąty czas i jako jedyny reprezentant Polski awansował do finałowej rywalizacji. Punktujący we wcześniejszych zawodach Oskar Kwiatkowski nie ukończył swojego przejazdu. Do 1/8 finału nie weszła żadna z naszych reprezentantek. Najbliżej tego była Aleksandra Król, która zajęła 23. pozycję. Weronika Biela-Nowaczyk była 27., Maria Chyc 37., a Aleksandra Michalik 47.

W 1/8 finału Michał Nowaczyk zmierzył się z dwunastym w kwalifikacjach Zanem Kosirem. Polak od początku był szybszy i wyprzedził Słoweńca. Już wtedy było wiadomo, że osiągnie najlepszy wynik w karierze, gdyż do tej pory najwyżej był na 12. miejscu. W ćwierćfinale rywalizował z Dario Caviezelem. Szwajcar na początku trasy popełnił błąd i jechał z dużą stratą. Na Polaka w półfinale czekało starcie ze zwycięzcą kwalifikacji Timem Mastnakiem. Rywalizacja była bardzo wyrównana, ale to Nowaczyk wyszedł na prowadzenie i zwyciężył z przewagą 22 setnych sekundy nad Słoweńcem. Finał zapowiadał się niezwykle emocjonująco, ponieważ Polak stał przed szansą na zwycięstwo. W wielkim finale zmierzył się z drugim w kwalifikacjach Igorem Slujewem. Nowaczyk jechał z przewagą, ale niestety pod koniec wywrócił się, dzięki czemu Rosjanin mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Mimo tego Polak osiągnął najlepszy wynik w karierze.

W zmaganiach kobiet nie startowała Ester Ledecka. Czeska mistrzyni wybrała zawody alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Sankt Anton, gdzie w sobotnim zjeździe zajęła czwarte miejsce. Dawało to szansę na zwycięstwo innym zawodniczkom, co najlepiej wykorzystała zwyciężczyni kwalifikacji Sofia Nadyrshina. Rosjanka pokonała w finale Ramonę Hofmeister.