Bundesliga: remis w Leverkusen

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 09.01.2021, 17:34

W meczu rozegranym na BayArena spotkały się drużyny z dwóch różnych krańców tabeli. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a piłkarze Bayeru mogą czuć niedosyt, ponieważ na przestrzeni całego meczu byli zespołem lepszym.

Pierwsza połowa meczu była rozgrywana pod dyktando zespołu z Leverkusen. Mimo dużo wyższego posiadania piłki (71%-29%) i ogólnej przewagi na boisku "Aptekarze" nie potrafili sobie stworzyć dogodnej sytuacji do strzelenia gola. W 26. minucie niezły strzał z daleka oddał Nadiem Amiri, jednak piłka minęła bramkę Werderu. Goście najgroźniejszą sytuacje stworzyli w 28. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Augustinssona dobrze w polu karnym znalazł Josh Sergent, lecz zabrakło mu kilku centymetrów, aby dotknąć piłki i skierować ją do bramki.

Druga połowa rozpoczęła zgoła inaczej niż pierwsza i to Werder doskonale ją otworzył, strzelając bramkę w 52. minucie. Po świetniej wrzutce z wolnego najlepiej odnalazł się kompletnie niepilnowany Omer Toprak, który pewnie skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Lukasa Hradeckiego. Po stracie bramki zawodnicy Petera Bosza ruszyli do odrabiania strat i znów przeważali na placu gry. Na boisku pojawili się Lars Bender oraz Lucas Alario, którzy poprawili grę Bayeru i w 70. minucie gry udało się doprowadzić gospodarzom do wyrównania dzięki bramce zdobytej przez Patricka Schicka. Na uznanie gola musieliśmy chwilę poczekać, ponieważ akcja była analizowania przez system VAR, z powodu rzekomego dotknięcia piłki ręką przez Alario. Do końca spotkania przewagę dalej miał Bayer, ale nie udało mu się jej wykorzystać i obie drużyny podzieliły się punktami. Piłkarze z BayArena mogą sobie pluć w brodę z powodu straty punktów, ponieważ w całym meczu Werder oddał tylko jeden celny strzał.

Bayer Leverkusen – Werder Brema 1:1 (0:0)

Bramki70' Schick - 52' Toprak

Bayer Leverkusen: Hradecky – Dragović, Tah, Tapsoba, Sinkgraven (61' Bender) – Demirbay, Baumgartlinger, Amiri – Bailey, Schick, Diaby (61' Alario)

Werder Brema: Pavlenka – Velijković, Toprak, Friedl – Gebre Selassie, Eggestein, Mbom, Mohwald (81' Schmid), Augustinsson  – Sargent (81' Fullkrug), Chong (60' Selke)

Żółte kartki: 67' Schick, 89' Demirbay - 54' Augustinsson, 88' Mbom

Sędzia: Benjamin Cortus