Liga Europejska EHF: remis mistrzyń Polski w Turcji

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 09.01.2021, 18:20

W 1. kolejce fazy grupowej rozgrywek Ligi Europejskiej EHF szczypiornistki MKS-u Perła Lublin rywalizowały z Kastamonu Belediyespor GSK. Spotkanie w Turcji miało niezwykle dramatyczny przebieg i zakończyło się remisem 20:20.

Przyjezdne rozpoczęły sobotnią konfrontację od prowadzenia 1:0 po bramce Djurdijny Malović, jednak zawodniczki Kastamonu odpowiedziały serią trzech trafień. W 12. minucie Magda Balsam doprowadziła do remisu 3:3. W kolejnym fragmencie gospodynie ponownie objęły prowadzenie. Lubelski zespół dążył do wyrównania stanu rywalizacji i dopiął swego w 25. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Martę Gęgę (8:8). Na przerwę miejscowe schodziły, prowadząc 10:9.

Na początku drugiej połowy lublinianki miały spore problemy ze skutecznością. Ekipa z Turcji skrzętnie to wykorzystała, doprowadzając do wyniku 12:9 na swoją korzyść. W kolejnym fragmencie Turczynki kontynuowały dobrą grę. W 39. minucie po bramce Beyzy Irem Türkoğlu gospodynie prowadziły 14:10. Dziesięć minut później dzięki trafieniu Aleksandry Rosiak różnica stopniała do jednej bramki (16:15). Jednak Turczynki błyskawicznie odbudowały przewagę i po trzech skutecznych rzutach z rzędu prowadziły 19:15. W 56. minucie mistrzynie Polski ponownie zbliżyły się do rywalek. Szybki kontratak wykończony przez Dagmarę Nocuń doprowadził do rezultatu 20:19. Dzięki skutecznej interwencji Mariny Razum podopieczne Kima Rasmussena miały szansę na doprowadzenie do remisu i wykorzystały ją po celnym rzucie Natalii Nosek. W końcówce zarówno Turczynki, jak i Polki mogły wyprowadzić decydujący cios, ale świetnymi paradami popisały się bramkarki obu ekip. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 20:20. W drugim meczu tej grupy HC Łada Togliatti pokonała Nantes Atlantique Handball 32:29.

W następnej kolejce Ligi Europejskiej EHF Kastamonu Belediyesi GSK zagra na wyjeździe z Nantes Atlantique Handball (16 stycznia, 16:00). Natomiast MKS Perła Lublin podejmie HC Ładę Togliatti (17 stycznia, 16:00).

Kastamonu Belediyespor GSK - MKS Perła Lublin 20:20 (10:9)

Kastamonu: Durdu, Pandžić - Zulić 5, Kurtović 5, Ikhneva 3, Aydin 3, Türkoğlu 2, Lubianaia 1, Coskun 1, Vetkova, Eriksson, Yilmaz.

MKS Perła: Gawlik, Razum - Gęga 6, Nosek 4, Rosiak 2, Nocuń 2, Anastacio 2, Balsam 2, Malović 1, Tatar 1, Vinyukova, Szarawaga, Gadzina.