PlusLiga: pewna wygrana VERVY Warszawa

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 09.01.2021, 19:20

W 20. kolejce PlusLigi siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa podejmowali Indykpol AZS Olsztyn. Podopieczni Andrei Anastasiego nie pozostawili rywalom złudzeń, wygrywając 3:0. Dla stołecznej ekipy to było dziesiąte ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021.

Od początku pierwszej partii trwała walka punkt za punkt. Od stanu 8:8 gospodarze zanotowali dobrą serię i przy zagrywce Igora Grobelnego odskoczyli przeciwnikom, doprowadzając do rezultatu 11:8. W kolejnych akcjach stołeczna ekipa powiększała przewagę. Po skutecznym bloku Piotra Nowakowskiego na Javierze Concepcionie, warszawianie prowadzili już 17:12. Przyjezdni nie spuścili głów i zniwelowali straty do dwóch punktów (20:18). Jednak końcówka należała do drużyny prowadzonej przez Andreę Anastasiego. Gospodarze wygrali pierwszego seta 25:19, a premierową partię zakończył autowy atak Remigiusza Kapicy.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy. Obie ekipy skutecznie kończyły swoją pierwszą akcję, a rywalizacja była niezwykle zacięta. Po zepsutej zagrywce Michała Superlaka zespół z Olsztyna prowadził 11:9. Od stanu 15:13 dla rywali wicemistrzowie Polski wygrali kilka akcji z rzędu, doprowadzając do wyniku 16:15. Końcówka była bardzo wyrównana, jednak gospodarze zachowali więcej zimnej krwi w kluczowych momentach i zwyciężyli drugą partię 26:24.

Od początku trzeciego seta faworyci z Warszawy narzucili rywalom swój rytm gry. Po autowym ataku Dmytro Teryomenki gospodarze prowadzili 6:4. W kolejnych akcjach stołeczny zespół powiększał swoją przewagę. Po długiej akcji zakończonej przez Igora Grobelnego na tablicy wyników widniał rezultat 12:8 na korzyść miejscowych. Olsztynianie dążyli do zmniejszenia strat i dzięki skutecznemu zagraniu Damiana Schulza różnica stopniała do dwóch punktów (21:19). Natomiast gospodarze nie dali sobie wyrwać wygranej. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:20, a cały mecz zwycięstwem VERVY 3:0. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania wybrano środkowego VERVY Andrzeja Wronę.

W następnym meczu VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem (12 stycznia, 20:30). Natomiast Indykpol AZS Olsztyn podejmie Stal Nysa (14 stycznia, 17:30).

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 26:24, 25:20)

MVP: Andrzej Wrona