Piłka ręczna - el. ME: drugie zwycięstwo polskich szczypiornistów z Turcją

• Data publikacji: 09.01.2021, 21:30

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej po raz drugi wygrała z Turcją na początku eliminacji mistrzostw Europy. Tym razem Polacy triumfowali w Płocku 35:24.

Trzy dni temu Polacy pewnie wygrali na wyjeździe z Turkami 29:24. Dzisiaj w Płocku zdobycie dwóch kolejnych punktów w eliminacjach mistrzostw Europy było obowiązkiem. Dodatkowo był to ostatni sprawdzian polskich szczypiornistów przed mistrzostwami świata. Wynik trafieniem w kontrze otworzył Przemysław Krajewski. Po chwili bramki zdobyli także Rafał Przybylski i Arkadiusz Moryto. Tym samym było już 3:0. Taki początek zwiastował pewne dążenie gospodarzy do zwycięstwa. Przez kolejne minuty utrzymywała się różnica z pierwszych minut. W 18. minucie po kolejnej bramce z rzutu karnego Arkadiusza Moryty Polacy prowadzili już 11:6.

W kolejnych minutach Turcy odrobili część strat. Przez całe boisko trafił bramkarz Taner Gunay i od strony gości było 10:13. Jeszcze przed przerwą podopieczni Patryka Rombla powiększyli przewagę o jedno trafienie. Do przerwy Polacy prowadzili 16:12, a aż sześć bramek rzucił Arkadiusz Moryto. Tuż po przerwie obydwa zespoły grały trochę nerwowo. Polscy zawodnicy wrócili do swojej pewnej gry w obronie i ataku. Z drugiej linii trafiał Tomasz Gębala.

W polskiej bramce świetnie spisywał się Adam Morawski. Oprócz dobrych interwencji zdobył także bramkę przez całe boisko. Po trafieniu polskiego bramkarza na niecały kwadrans przed końcem na tablicy w Orlen Arenie widniał rezultat 25:18. W ostatnich fragmentach spotkania pewne zwycięstwa Polacy mogli sprawdzić kilka zagrywek przed mistrzostwami świata. Szczypiorniści chcieli przed czempionatem pokazać się z jak najlepszej strony. Tym samym gospodarze powiększyli jeszcze przewagę. Na pięć minut przed końcem różnica wynosiła już 10 goli.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Polski 35:24 . Po dwóch meczach z Turcją Polacy mają komplet punktów w eliminacjach mistrzostw Europy. W tych rozgrywkach nasi szczypiorniści zagrają jeszcze ze Słowenią i Holandią. W dzisiejszym meczu najwięcej - 7- bramek zdobył Arkadiusz Moryto. Po sześć trafień zanotowali Szymon Sićko i Tomasz Gębala. Dla Turcji pięć bramek rzucił znany z Łomży Vive Kielce - Doruk Pehlivan. Teraz reprezentację Polski czekają mistrzostwa świata. W pierwszym meczu Polacy w najbliższy piątek zmierzą się z Tunezją.

Polska - Turcja 35:24 (16:12)

Polska: Wyszomirski, Morawski 1 - Moryto 7, T. Gębala 6, Sićko 6, Krajewski 5, M. Gębala 2, Dawydzik 2, Daszek 2, Olejniczak 1, Przybylski 1, Majdziński, Ossowski 1, Czuwara, Pilitowski, Chrapkowski

Turcja: Ozmusul, Gunay 1 - Pehlivan 5, Bicer 4, Erceylan 4, Sarak 3, Ozturk 2, Pektas 2, Demirezen 1, Hacioglu 1, Celebi 1, Nalbantoglu, Oksuzcuk, Ozturk,  Ersin, Arifolgu.