Narciarstwo alpejskie - PŚ: pierwszy triumf Schwarza w tym sezonie

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 10.01.2021, 14:28

Marco Schwarz okazał się najlepszy podczas dzisiejszego slalomu w Adelboden, notując swój pierwszy triumf w zawodach PŚ w tym sezonie. Na 2. miejscu uplasował się Linus Strasser, a skład podium uzupełnił Brytyjczyk Dave Ryding.

Po pierwszej części na prowadzeniu znajdował się Clement Noel z czasem 53:01. Drugi zawodnik klasyfikacji slalomowej z poprzedniego sezonu spisuje się dosyć przeciętnie, nie stając jak dotąd na podium zawodów PŚ w tym sezonie. Za Francuzem znajdował się jego rodak, Victor Muffat-Jeandet ze stratą 0,41 sekundy, a na 3. miejscu uplasował się Loic Meillard, tracąc do lidera 0,42 sekundy. Sporą niespodzianką było nieukończenie przejazdu przez lidera klasyfikacji slalomowej, Manuela Fellera, który wypadł z trasy. Na liście startowej znajdował się Polak Michał Jasiczek, lecz ostatecznie nie przystąpił do zawodów.

W finałowej części najlepszy czas wyśrubowali Daniel Yule oraz Michael Matt, co pozwoliło im wspiąć się w finałowej klasyfikacji i awansować odpowiednio o 8 i 9 pozycji. Będący najszybsi w pierwszym przejeździe Francuzi, Victor Muffat-Jeandet oraz Clement Noel, ugięli się pod presją i zanotowali błędy na trasie, przez co zanotowali znaczne spadki w rankingu. Na ostatnim stopniu podium stanął Dave Ryding, dla którego jest to zdecydowanie najlepszy wynik w sezonie. Fantastyczny awans zanotował triumfator slalomu z Zagrzebia Linus Strasser, który po bezbłędnym drugim przejeździe przeskoczył z 12. na 2. pozycję. Zwycięzcą dzisiejszych zawodów został Marco Schwarz, który po dwóch podiach w tym sezonie zdobył swój pierwszy skalp. Warto odnotować, że rywalizacja była niezwykle wyrównana, ponieważ czołowa "10" zmieściła się w granicy 0,51 sekundy.