Serie A: pewna wygrana Lazio

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 10.01.2021, 16:55

Spotkanie Parmy z Lazio z pewnością zapowiadało się jako jedno z najciekawszych starć w 17. kolejce włoskiej Serie A. Obie drużyny spisują się w tym sezonie mocno poniżej oczekiwań i z pewnością chętnie przyjęłyby trzy „oczka”. Parma, nie potrafiąca zwyciężyć od 7 starć, ma najmniej strzelonych goli w całej lidze, w tym zaledwie jedno trafienie w pięciu ostatnich spotkaniach i znajduje się w strefie spadkowej. Lazio zaś gra w tym sezonie strasznie chimerycznie, z coraz dalszą wizją gry w przyszłym sezonie już nie tylko w Lidze Mistrzów, a nawet w Lidze Europy. Po spotkaniu jednak tylko rzymianie mogli być zadowoleni po spokojnym zwycięstwie 2:0.

Już od pierwszych minut meczu goście z Rzymu z wielką determinacją ruszyli do ataku, jednak pierwszą groźną sytuację w tym spotkaniu w 9. minucie miał zespół gospodarzy, za sprawą sprytnego uderzenia Simona Sohma, które minęło jednak światło bramki. W 26. minucie groźnym strzałem głową popisał się bardzo nieskuteczny w obecnej kampanii Cornelius, jednak Pepe Reina był na straży i pewnie wyjął ten strzał Duńczyka. Kolejne minuty to jednak pierwsze w tym meczu groźne sytuacje Lazio. Najpierw w 30. minucie groźnie uderzał Caicedo, chwilę później Marusić. Oba strzały pewnie wybronił jednak golkiper Parmy. Ostatnie minuty pierwszej części gry to coraz większa dominacja ekipy ze Stadio Olimpico i kolejne groźne strzały supersnajpera rzymian Ciro Immobile i Ekwadorczyka Caicedo. Wynik pozostał jednak bez zmian.

Druga połowa - podobnie jak końcówka pierwszej - rozpoczęła się od zdecydowanej dominacji rzymian. W końcu w 55. minucie goście mogli cieszyć się z prowadzenia. Podanie Lazzariego ładnym plasowanym strzałem wykończył Luis Alberto. Hiszpan już 5. minut później mógł podwyższyć wynik, jednak tym razem minimalnie chybił. W 67. minucie po fenomenalnej zespołowej akcji wynik podwyższył Caicedo, który pewnie dobił piłkę już na pustą bramkę. Później do końca nie działo się już nic specjalnie ciekawego. Mecz się wyrównał i obie drużyny miały po kilka raczej niegroźnych sytuacji. Lazio spokojnie dowiozło wynik 2:0 do końca rywalizacji.

Wynik ten spowodował, że Lazio dalej utrzymuje się w pierwszej połówce tabeli i nadal pozostaje w walce o puchary, zaś Parma przegrała już 5. mecz pod rząd i dalej jest jednym z ligowych outsiderów.

Parma - Lazio 0:2 (0:0)

Bramki: 55’ Alberto, 67’ Caicedo

Parma: Sepe – Busi, Bruno Alves, Valenti  (34’ Balogh), Osorio (46’ Ricci) – Kurtić, Brugman (64’  Inglese), Hernani – Gervinho, Cornelius, Sohm (75’ Mihaila)

Lazio: Reina – Radu, Acerbi, Luiz Felipe – Marusić (84’ Anderson), Alberto (65’ Akpa Akpro), Leiva (72’ Cataldi), Milinković-Savić, Lazzari (84’ Patric)– Immobile, Caicedo (72’ Pereira)

Żółte kartki: 24’ Busi, 26’ Brugman, 63’ Hernani, 66’ Balogh – 69’ Akpa Akpro

Sędzia: Luca J. Pairetto