PlusLiga: Cuprum wyraźnie lepszy od Czarnych Radom

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 10.01.2021, 22:15

W 20. kolejce PlusLigi doszło do starcia dwóch ekip zajmujących miejsca w dolnej połowie tabeli. W Lubinie Cuprum podejmował zespół Cerrad Enea Czarnych Radom. Zespół z Dolnego Śląska zaprezentował bardzo solidną siatkówkę i wygrał 3:0. Dla podopiecznych Marcelo Fronckowiaka było to piąte ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021.

Dzięki bardzo dobrej postawie Miguela Tavaresa w polu serwisowym gospodarze rozpoczęli mecz od prowadzenia 2:0. Podopieczni Roberta Prygla szybko jednak wyrównali. W kolejnych akcjach trwała zacięta walka. Po asie portugalskiego rozgrywającego lubinianie mieli trzy punkty przewagi (11:8), ale goście odpowiedzieli niezłą serią, doprowadzając do rezultatu 11:11. Cuprum ponownie przejęło inicjatywę i po prostym błędzie Michała Ostrowskiego zespół prowadzony przez Marcelo Fronckowiaka prowadził 18:14. Seria dobrych zagrywek Daniela Gąsiora pozwoliła ekipie z Mazowsza na dogonienie przeciwników (19:19). Gospodarze lepiej wytrzymali jednak końcówkę i to oni zwyciężyli pierwszą partię 25:21.

Od początku drugiego seta zawodnicy Cuprum kontynuowali dobrą grę. Po skutecznym ataku Dawida Guni drużyna z Dolnego Śląska prowadziła 9:3. Trener Czarnych Robert Prygiel dążąc do zmniejszenia strat, zdecydował się na zmianę rozgrywającego i wprowadził na boisko Bartosza Zrajkowskiego. Na niewiele się to jednak zdało, bo rozpędzeni lubinianie utrzymywali kilkupunktową przewagę. Po nieudanej zagrywce Brendena Sandera na tablicy wyników widniał rezultat 16:8 na korzyść miejscowych. Ostatecznie podopieczni Marcelo Fronckowiaka wygrali 25:17, kończąc drugą partię efektownym blokiem.

Trzeci set rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. Dzięki skutecznej akcji Ronalda Jimeneza miejscowi prowadzili 5:3. Radomianie doprowadzili do remisu 6:6, a w kolejnym fragmencie obserwowaliśmy grę punkt za punkt. Po kapitalnym bloku Wojciecha Ferensa zespół z Lubina odskoczył na dwa oczka (15:13), lecz przyjezdni błyskawicznie wyrównali. O losach trzeciej partii zadecydowała końcówka. Obie ekipy zaprezentowały w niej niezłą grę, ale minimalnie lepsi okazali się siatkarze Cuprum, którzy wygrali tę odsłonę 26:24, a całe spotkanie 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu został środkowy zwycięskiej drużyny Szymon Jakubiszak.

W następnym meczu Cuprum Lubin zagra na wyjeździe ze Stalą Nysa (19 stycznia, 17:30). Natomiast siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom podejmą Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle (13 stycznia, 20:30).

Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:17, 26:24)

MVP: Szymon Jakubiszak