Short-track: Natalia Maliszewska na „szóstkę”

• Dodał: Enwer Półtorzycki
  • Data publikacji: 11.01.2021, 07:16

W sobotni wieczór sportowa Polska poznała wyniki 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu na najlepszego sportowca 2020 roku. Na 6. miejscu znalazła się reprezentantka short-tracku Natalia Maliszewska.

Była to jej druga z rzędu nominacja do grona najlepszych wśród najlepszych. W zeszłym roku musiała zadowolić się miejscem poza dziesiątką. W tym udowodniła, że wyniki z poprzedniej gali to nie przypadek. Ciężka praca i sukcesy w mniej medialnym sporcie zostały doceniane wśród kibiców nie tylko łyżwiarstwa szybkiego.

Podobnie jak w innych dyscyplinach, short-track w 2020 roku stał pod znakiem pandemii. Nie wszystkie planowane zawody oraz imprezy międzynarodowe doszły do skutku. Zanim jednak zostały wstrzymane, Natalia Maliszewska zdobyła brązowe medale podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Debreczynie (bieg na 500 m) oraz dwa trzecie miejsca w zawodach Pucharu Świata. Kolejno w kanadyjskim Montrealu (sprint) i holenderskim Dordrechcie (bieg na 1000 m).

Szansę na medale polska łyżwiarka będzie miała już w dniach 22–24 stycznia. Wówczas do Gdańska przyjadą najlepsi łyżwiarze rywalizować w czempionacie Starego Kontynentu.