ATP Antalya: De Minaur pierwszym mistrzem w 2021 roku, krecz Bublika

• Dodał: Dawid Kowalski
  • Data publikacji: 13.01.2021, 16:32

Alex de Minaur zdobył swój czwarty tytuł singlowy w karierze. W środowym finale pierwszego tegorocznego turnieju- Antalya Open rozstawiony z numerem czwartym Australijczyk prowadził w pierwszym secie 2:0 z turniejową "ósemką" - Alexandrem Bublikiem, kiedy Kazach musiał skreczować z powodu kontuzji prawej kostki.

Pechowo zakończył się trzeci w karierze finał turnieju rangi ATP dla będącego na 49. miejscu na świecie Kazacha. Nigdy nie wygrał jeszcze imprezy tej rangi. Kontuzji nabawił się już w półfinałowym meczu turnieju, w którym to jego przeciwnikiem był Jeremy Hardy.  Faworytem finału był oczywiście de Minaur, chociaż obaj zawodnicy w drodze do decydującego meczu stracili po jednym secie - obaj w starciach półfinałowych. Bublik pokonał między innymi turniejową jedynkę- Matteo Berretiniego, nie tracąc przy tym seta. W przekroju całego Antalya Open imponował, do czego przyzwyczaił swoich kibiców, mocnym serwisem. De Minaur z kolei w swojej części drabinki trafił na byłego nr 16. w rankingu światowym, rozstawionego w Turcji z "szóstką" Nikoloza Basilashvili (w ćwierćfinale) oraz na Belga Davida Goffina (w półfinale). Siła serwisu Kazacha kontra defensywa i szybkość Australiczyka - tak zapowiadała się finałowa batalia.

Niestety, feralna kontuzja Alexandra Bublika nie zaspokoiła apetytów kibiców tenisa. Mecz finałowy zakończył się po niecałych 8 minutach. Dwa rozegrane gemy zapisane zostały na konto De Minaur'a. Przy swoim gemie serwisowym udało mu się zaserwować asa. Kazach nie chciał ryzykować zdrowia. Australian Open zbliża się wielkimi krokami, więc poddał mecz nie ryzykując pogłębienia kontuzji.

21-letni Australijczyk za zwycięstwo w Antalya Open otrzyma 250 punktów, ale pozostanie 23. rakietą świata w najnowszym notowaniu rankingu ATP. Za osiągnięcie finału dwa lata starszy zawodnik z Kazachstanu "zarobi" 150 punktów rankingowych oraz wskoczy na najwyższe w karierze, 45. miejsce w rankingu najlepszych tenisistów świata.