Pięciobój nowoczesny: Maliszewska wicemistrzynią świata studentów!

• Data publikacji: 05.07.2018, 19:10

Anna Maliszewska wywalczyła srebrny medal rozgrywanych w Budapeszcie akademickich mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym. Na czwartym miejscu uplasowała się druga z naszych reprezentantek, Marta Kobecka.

Na basenie najszybsza była Włoszka Elena Micheli, która uzyskała czas 2:09,27. Za nią do mety dopłynęły Rosjanka Ksenia Frałcowa (2:10,71) i Węgierka Alexandra Boros (2:12,70). Obie nasze reprezentantki uplasowały się w pierwszej dziesiątce - Marta Kobecka była czwarta (2:14,30), a Anna Maliszewska siódma (2:18,23).

Szermierkę wygrała Japonka Ayumu Saito, która pokonała 18 rywalek w rundzie wstępnej. Jedno zwycięstwo mniej odniosła Egipcjanka Sondos Aboubakr, a dwa Marta Kobecka. Cała trójka musiała jednak w rundzie bonusowej uznać wyższość Anny Maliszewskiej (14 wygranych w rundzie wstępnej), która w sumie powiększyła w niej dorobek o pięć punktów. Na czoło klasyfikacji łącznej wysunęła się Kobecka, za którą plasowały się Saito i Aboubakr. Maliszewska z kolei awansowała na piąte miejsce.

Do kombinacji nasza reprezentantka startowała sekundę przed Japonką i jedenaście przed Egipcjanką. To jednak nie Kobecka, a Maliszewska zakończyła zmagania na podium - dobiegła do mety na drugim miejscu, przegrywając z Micheli. Na trzecim miejscu utrzymała się Aboubakr, o zaledwie sześć punktów wyprzedzając czwartą w klasyfikacji końcowej Kobecką.