Puchar Włoch: Sassuolo za burtą!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 14.01.2021, 19:30

W spotkaniu 1/8 finału Pucharu Włoch zmierzyły się ze sobą Sassuolo i Spal. Obie ekipy bardzo solidnie spisują się w tym sezonie w swoich ligach. Sassuolo w Serie A piastuje miejsce siódme, zaś ekipa Spal w Serie B jest na pozycji piątej. Zdecydowanym faworytem był jednak przedstawiciel Serie A, czemu zupełnie nie sprostał i przegrał 2:0.

Spotkanie zaczęło się od sporej przewagi ekipy Sassuolo, która to już w pierwszych dziesięciu minutach przeprowadziła kilka groźnych akcji. Z biegiem czasu rywalizacja wyrównała się. Potem jednak gospodarze znowu zaczęli dominować. W 24. minucie groźnie uderzał Djuricić, lecz piłka po jego strzale wylądowała na lewym słupku bramki gości. Później nie wydarzyło się już szczególnego i wynik remisowy pozostał do gwizdka sędziego kończącego połowę.

Początek drugiej połowy w pełni zrekompensował przeciętną pierwszą. Już w 47. minucie po wręcz bandyckim faulu czerwoną kartkę otrzymał Filip Djuricić. Sytuację tą natychmiast wykorzystali goście z Ferrary. Najpierw w 49. minucie ładną akcję skończył Missiroli, zaś już osiem minut później wynik na 2:0 podwyższył Dickmann, który pięknie wykończył wrzutkę z lewej strony D’Alessandro. Kolejne minuty już coraz bardziej przypominały pierwszą połowę. Sassuolo kontrolowało grę, miało większe posiadanie piłki, lecz nie potrafiło zupełnie zagrozić bramce strzeżonej przez Berishe. Zespół Spal spokojnie dowiózł prowadzenie 2:0 do końca meczu.

Wynik ten był bardzo niemiłą niespodzianką dla zespołu Sassuolo, zaś goście mogą już szykować się do meczu ćwierćfinałowego, gdzie zmierzą się z mistrzem Włoch – Juventusem.

Sassuolo – Spal 0:2 (0:0)

Bramki: 49’ Missiroli, 58’ Dickmann

Sassuolo: Pegolo – Rogerio (85’ Kyriakopoulos), Peluso, Marlon, Muldur – Maxime Lopez (68’ Haraslin), Obiang – Boga (46’ Schiappacasse), Djuricić, Oddei (68’ Ayhan) - Raspadori

Spal: Berisha – Spaltro (68’ Ranieri), Vicari (46’ Tomović), Semicola – D’Alessandro (68’ Sala), Missiroli, Murgia, Dickmann – Brignola (91’ Speto), Di Francesco (25’ Seck) - Flocarri

Żółte kartki: 66’ Muldur

Czerwone kartki: 47’ Djuricić

Sędzia: Giacomo Campione