Kombinacja norweska - PK: triumf Simena Tillera, Kupczak szósty

• Data publikacji: 15.01.2021, 15:55

Simen Tiller został triumfatorem konkursu Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Na podium stanęli również Espen Andersen i Philipp Orter. Najlepszy z Polaków - Szczepan Kupczak - był szósty.

Zawody w Klingenthal miały rozpocząć się od biegu masowego, a zakończyć na skoczni. Przed konkursem ze względów pogodowych organizatorzy zadecydowali o zmianie programu i przeprowadzeniu konkursu metodą Gundersena (najpierw skok, a potem bieg).

Pomimo próby wykorzystania okienka pogodowego na rozegranie serii skoków organizatorom nie udało się uniknąć przerw. Po skokach ponad połowy zawodników zaczęło się wyczekiwanie na powrót do warunków wietrznych z początku konkursu. Przerwy w zmaganiach trwały nawet do 30 minut. Ostatecznie organizatorzy podjęli decyzję o anulowaniu serii skoków i uznaniu wyników z serii prowizorycznej, która była rozegrana w piątkowy poranek.

Wyniki serii prowizorycznej

Pierwszy na trasę wybiegł Simen Tiller z Norwegii. Za nim pobiegli Christian Deutschl (+0:26), Espen Andersen (+0:26) i Philipp Orter (+0:30). Jako piąty wyruszył Szczepan Kupczak (+0:45). Po skokach na odległej lokacie plasował się Andrzej Szczechowicz, który rozpoczął bieg jako 46. ze stratą 3:50.

W biegu Tiller utrzymał prowadzenie i wygrał zawody. Na drugim miejscu konkurs ukończył Espen Andersen, a trzeci był Philipp Ortner. Szczepan Kupczak uplasował się na szóstej lokacie. Do zwycięzcy stracił ponad minutę. Dla Kupczaka to najlepszy wynik w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze. Na czterdziestym ósmym miejscu zmagania zakończył Andrzej Szczechowicz.