Wimbledon: pewny awans Nadala

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 05.07.2018, 17:40

Rafael Nadal awansował do trzeciej rundy Wimbledonu. Hiszpan pewnie pokonał dziś reprezentującego Kazachstan Michaiła Kukuszkina. Pochodzący z Rosji tenisista próbował nawiązywać wyrównaną walkę, jednak nie wystarczyło to na urwanie choćby seta dominatorowi z Majorki.

Kukuszkin odważnie rozpoczął spotkanie. Już w pierwszym gemie Nadal musiał bronić break-pointów. Uczynił to skutecznie, a już po chwili prowadził 3-0. Kazach nie powiedział jednak ostatniego słowa. Starał się zaskakiwać Hiszpana kierunkiem zagrań i zdołał doprowadzić do wyrównania. Jednakże, jak to często bywa w meczach Nadala, Hiszpan był niezwykle skuteczny w końcówce seta. Przy prowadzeniu 5-4 i serwisie rywala "Rafa" wywalczył sobie piłki setowe i drugą z nich wykorzystał.

W drugiej partii Nadal bardziej dominował na korcie. Był bardzo pewny przy swoim podaniu, dzięki czemu spokojnie "dowiózł" przełamanie zdobyte w 4. gemie seta. W kolejnym gemie serwisowym Kukuszkina miał jeszcze okazję powiększyć przewagę, ale to się ostatecznie nie stało.

Na początku trzeciej odsłony meczu można było zacząć myśleć o ewentualnej niespodziance i wygraniu choćby jednego seta przez Kazacha. W drugim gemie Nadal wyszedł z 0-40 i obronił w sumie 5 break-pointów. W kolejnym to on mógł przełamać, ale Kukuszkin nie pozwolił na to. Ambitny tenisista ze wschodu nie zniechęcił się niepowodzeniem przy poprzednim podaniu lidera rankingu i po chwili znów miał piłki na wygranie gema przy jego serwisie. Tym razem zdołał je wykorzystać i wyszedł na prowadzenie 3-1. Wówczas jednak Hiszpan "podkręcił" swoją grę i szybko wyrównał. Następnie przełamał Kazacha na 5-4 i utrzymał swój serwis, kończąc mecz.

Rafael Nadal (ESP) [2] – Michaił Kukuszkin (KAZ) 6-4 6-3 6-4