Serie A: Lazio demoluje w derbach Rzymu!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 15.01.2021, 22:55

191. Derby della Capitale okazały się szczęśliwe dla Lazio Rzym, które to po naprawdę świetnym spotkaniu pokonało AS Romę aż 3:0. Mecz ten zdecydowanie mógł się podobać. Było mnóstwo ciekawych momentów i walka o każdy centymetr boiska jak na prawdziwe derby przystało.

Oba rzymskie zespoły spisują się w tym sezonie naprawdę dobrze. AS Roma znajduje się na trzeciej pozycji, czyli jest na najlepszej do powrotu do Ligi Mistrzów, gdzie nie grali już od dwóch sezonów. Lazio z kolei jest na ósmym miejscu, jednak ich strata do miejsc, które premiują grą w europejskich pucharach jest minimalna. Do tego zarówno „Wilki” jak i „Biancocelesti” zdobyli w ostatnich pięciu meczach po 10 punktów co dodawało kolejny smaczek temu spotkaniu.

Obaj trenerzy nie mogli skorzystać w tym meczu z najsilniejszych jedenastek. W zespole prowadzonym przez Paulo Fonsecę brakowało dwóch podstawowych zawodników: Mirante i Zaniolo. W ekipie oficjalnych gospodarzy tego spotkania – Lazio zabrakło za to: Strakoshy, Correi, czy Faresa.

Spotkanie rozpoczęło się dość wyrównanie z minimalną przewagą Lazio. Gospodarze niezły początek meczu zaakcentowali naprawdę szybko. Już w 14. minucie supersnajper „Biancocelestich” Immobile wybornie wykorzystał straszliwą nieporadność obrońców AS Romy i mocnym strzałem pewnie pokonał Lopeza. Dziewięć minut później Lazio mogło cieszyć się ponownie. Lazzari bardzo ładnie pobiegł prawą strona boiska i pomimo potknięcia w polu karnym celnie podał do Luisa Alberto, który ładnym, plasowanym uderzeniem pokonał golkipera gości. Przy prowadzeniu 2:0 Lazio dość mocno się cofnęło i oddało inicjatywę derbowym rywalom. Z przewagi „Giallorisich” nie wyniknęły jednak żadne groźne sytuacje i wynik do przerwy się już nie zmienił.

Pierwsze minuty drugiej połowy również były bardzo wyrównane. Sporo było fauli, chaotycznych zachowań i zagrań. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 59. minucie. Bardzo groźną sytuację miał Milinković-Savić, jednak Pau Lopez fenomenalnie wybronił ten strzał Serba. Chwilę później Hiszpan doskonale wyjął również uderzenie Immobile. Jednak w 67. minucie Lopez musiał już wyciągać futbolówkę z siatki. Po podaniu chwilę wcześniej wprowadzonego na boisko Akpy Akpro, pewnym strzałem zza pola karnego popisał się grający z numerem 10 na plecach Luis Alberto, który zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Gospodarze jednak nie zadowalali się prowadzeniem 3:0 i atakowali dalej. Końcowe minuty należały jednak do Romy, która to pomimo beznadziejnego wyniku chciała zdobyć bramkę. Najlepszą okazję do tego zmarnował w 86. minucie Edin Dzeko, który w niezłej sytuacji uderzył prosto w Pepe Reine.

Wynik ten spowodował, że Lazio traci do AS Romy już tylko 3 punkty i ponownie jest w bardzo dobrej sytuacji jeżeli chodzi o walkę o europejskie puchary. Dla AS Romy kolejna strata punktów najprawdopodobniej sprawi, że podopieczni Paulo Fonseci wypadną z pierwszej czwórki Serie A.

Lazio – AS Roma 3:0 (2:0)

Bramki: 14’ Immobile, 23’ Luis Alberto, 67’ Luis Alberto

Lazio: Pepe Reina – Radu (83’ Hoedt), Acerbi, Luiz Felipe (69’ Patric) – Marusić, Luis Alberto, Lucas Leiva (66’ Escalante), Milinković-Savić, Lazzari – Immobile (83’ Muriqi), Caicedo (66’ Akpa Akpro)

AS Roma: Pau Lopez – Ibanez, Smalling, Mancini (71’ Mayoral) – Spinazzola (71’ Peres), Veretout (46’ Pedro), Villar (60’ Cristante), Karsdorp – Mkhitaryan, Pellegrini - Dzeko

Żółte kartki: 11’ Milinković-Savić, 20’ Radu, 48’ Acerbi, 62’ Luiz Felipe, 63' Lucas Leiva – 34’ Mancini, 60’ Smalling, 71’ Pedro, 90’ Mkhitaryan

Sędzia: Daniele Orsato