PGNiG Superliga Kobiet: zwycięstwo KPR-u Kobierzyce w Lublinie

• Data publikacji: 17.01.2021, 15:32

Podczas ostatnich meczów PGNiG Superligi Kobiet najciekawiej było w Lublinie. Po bramce w ostatniej sekundzie KPR Gminy Kobierzyce wygrały 27:26 z MKS-em Perłą Lublin.

W meczu 10. kolejki w Hali Globus MKS Perła Lublin zmierzyła się z KPR-em Gminy Kobierzyce. Zespół z Lubelszczyzny chciał zrehabilitować się po dwóch porażkach z rzędu. Mecz z inną drużyną z czołówki był do tego dobrą okazją. Początek meczu należał właśnie do gospodyń, które wypracowały trzy bramki przewagi. KPR Gminy jeszcze przed przerwą odrobiły straty i po 30 minutach był remis 14:14. Po zmianie stron większą przewagę zdobyła drużyna z Kobierzyc. KPR prowadził nawet 21:17, ale MKS doprowadził do wyrównanej końcówki. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. Na trzy sekundy przed końcem na 26:26 trafiła Natalia Nosek. Po zwycięstwo sięgnął jednak zespół gości. Równo z końcową syreną bramka na wagę zwycięstwa zdobyła Andela Iwanowić. KPR z ośmioma zwycięstwami jest wiceliderem tabeli. MKS poniósł już trzecią porażkę z rzędu i zwiększa się jego strata do czołowej dwójki.

W ramach 11. serii gier KPR Gminy Kobierzyce miały zagrać z Piotrcovią, ale z powodu koronawirusa mecz został przełożony. Na pozycji lidera umocnił się MKS Zagłębie Lubin. "Miedziowe" pewnie wygrały 32:20 z Młynami Stoisław Koszalin. Po trzecie zwycięstwo w sezonie sięgnął Eurobud Jarosław. Zespół ten, dzięki dobrej drugiej połowie, wygrał na wyjeździe z ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów.