Bundesliga: szczęście po stronie Mainz. Remis w Dortmundzie
Валерий Дед [CC BY 3.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 16.01.2021, 17:34

Borussia Dortmund na własnym boisku zremisowała z Mainz 1:1 w 16. kolejce Bundesligi. Przez podział punktów gospodarze w walce o mistrzostwo oddalili się od fotelu lidera. Natomiast gospodarze przerwali serię czterech porażek z rzędu.

Borussia Dortmund mogła fantastycznie rozpocząć mecz. Haaland już w drugiej minucie umieścił piłkę w siatce rywali. Niestety dla kibiców gospodarzy sędzia po wideoweryfikacji cofnął gola, sygnalizując spalonego. Pierwsze dwadzieścia pięć minut pokazało, jak może wyglądać dalszy przebieg spotkania. BVB, które miało ponad siedemdziesiąt procent posiadania piłki, z cierpliwością konstruowało akcje. Natomiast Mainz od początku rywalizacji głęboko cofnięte do defensywy popełniało spore błędy w obronie. Dodatkowo nie stosując pressingu, goście sami narażali się na niebezpieczne ataki. Podopieczni Edina Terzicia z minuty na minutę oddawali coraz to groźniejsze strzały. Mimo to uderzenia bronił Zentner, będący w świetnej dyspozycji. W konsekwencji po pierwszych 45 minutach piłkarze w białych strojach remisowali na Signal Iduna Park.

Początek drugiej połowy wyglądał całkowicie inaczej. Dzięki poprawieniu błędów w ustawieniu, to goście zaczęli stwarzać groźne sytuacje. Zmiana stylu gry przyniosła im korzyści już w 57. minucie, kiedy Levin Öztunali w precyzyjny sposób posłał futbolówkę w prawy górny róg bramki. Chwilę później bramkarza Borussii uratowała poprzeczka. Niestety dla podopiecznych Bo Svenssona w 73. minucie wróciły koszmary sprzed przerwy. Nieudolne zachowanie obrońców we własnym polu karnym wykorzystał Meunier, który doprowadził do remisu. Ledwo co sędzia zdążył wznowić spotkanie, a już wskazywał na jedenasty metr dla BVB. Przed szansą na zmianę wyniku stanął Marco Reus. Jednak ten zmarnował karnego nie trafiając w światło bramki. Końcówka pojedynku była bardzo emocjonująca. Obie drużyny miały jeszcze okazję na zdobycie trzech punktów, lecz żadna z ekip nie zdołała przechylić szali na swoją korzyść.

Borussia Dortmund - FSV Mainz 05 1:1 (1:1)

Bramki:  73' Meunier - 57' Öztunali

Borussia Dortmund: Bürki – Meunier, Zagadou (Akanji), Hummels, Guerreiro – Can, Bellingham (Moukoko) – Sancho, Reus, Brandt – Haaland

FSV Mainz 05: Zentner – Mwene, Bell, Hack, Niakhaté – Latza (Stöger), Barreiro – Öztunali, Quaison (Onisiwo), Boëtius (Tauer) – Burkardt (Szalai)

Żółte kartki: Can – Mwene, Hack

Sędzia: Jablonski