Premier League: Brighton lepsze na Elland Road

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 16.01.2021, 18:06

W rozegranym na Elland Road spotkaniu 19. kolejki Premier League Leeds United przegrało z Brighton and Hove Albion 0:1. Gospodarzom wciąż nie udało się wygrać spotkania w tym roku, a zespół gości może świętować zdobycie jakże ważnych dla nich punktów.

Przed meczem drużynom przyświecały inne cele. Leeds chciało zbliżyć się do miejsca w Top 10, a Brighton uciec zespołom ze strefy spadkowej. Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był wyrównany. Pierwszą klarowną sytuację zobaczyliśmy w 17. minucie i została ona zakończona bramką, strzeloną przez "Mewy". Goście przedostali się pod pole karne rywali, gdzie szybkimi podaniami zdezorientowali obronę gospodarzy i piłkę do pustej bramki skierował Neal Maupay po asyście Alexisa Mac Allistera. Dla Francuza był to szósty gol w tym sezonie. Brighton złapało po bramce wiatr w żagle i już w 24. minucie mogło podwyższyć prowadzenie, jednak Leandro Trossard trafił tylko w słupek. W dalszej części pierwszej połowy mecz był głównie rozgrywany w środku pola i nie zobaczyliśmy więcej dogodnych okazji do strzelenia gola.

Drugą połowę dobrze rozpoczęło Leeds, które w 50. minucie mogło już doprowadzić do wyrównania, ale strzał Harrisona minimalnie minął prawy słupek bramki strzeżonej przez Sancheza. W dalszej części gry zespół Marcelo Bielsy miał wyższe posiadanie piłki, jednak kompletnie nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. W 81. minucie niezły strzał zza pola karnego oddał obrońca gości Adam Webster, lecz jego uderzenie pewnie wybronił Casilla. Do końca meczu gospodarzom nie udało się zagrozić bramce przyjezdnych i to zespół Grahama Pottera zgarnął 3 punkty. Dla Brighton jest to trzecie zwycięstwo w tym sezonie, a Leeds wciąż musi czekać na pierwsze punkty w tym roku.

Leeds United - Brighton and Hove Albion 0:1 (0:1)

Bramki: 17' Maupay

Leeds United: Casilla - Dallas, Ayling, Cooper, Alioski (67' Hernandez) - Struijk - Harrison, Rodrigo (62' Roberts), Klich, Raphinha (75' Poveda) - Bamford

Brighton and Hove Albion: Sanchez - Webster, Dunk, Burn - Veltman, White, Groß, March - Trossard (73' Tau), Mac Allister (63' Bissouma) - Maupay (81' Propper)

Żółte kartki: 42' Ayling - 71' Webster

Sędzia: Kevin Friend