Ligue 1: wyszarpane zwycięstwo przez PSG
AURELXV3PRO [CC BY-SA 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 16.01.2021, 22:50

PSG w 20. kolejce Ligue 1 w wyjazdowym meczu wygrywa z Angers SCO 1:0. Gospodarze w ostatnich pięciu bezpośrednich spotkaniach nie zdobyli żadnego punktu. Zespół z Paryża dzięki trzem punktom objął fotel lidera. Trzeba dodać, że drugi w tabeli Olympique Lyon ze stratą dwóch punktów ma o jedno spotkanie więcej do rozegrania.

W dzisiejszym meczu pogoda dawała się we znaki. Piłkarze często mieli problem z utrzymaniem się przy piłce przez gęsty deszcz. Dlatego o technicznym futbolu nie było mowy. Od pierwszego gwizdka z minuty na minutę Paryżanie” zwiększali posiadanie piłki. Choć było widać, że podopieczni Stephane'a Moulina zdecydowanie wynieśli cenną lekcję z poprzedniego meczu pomiędzy tymi drużynami. Wówczas PSG wygrało 6:1. Zresztą Angers, które poprawiło swoją grę, prowadziło w statystykach, jeśli chodzi o celne strzały po pierwszych 45 minutach (2:0). Niewątpliwie remis PSG w pierwszej połowie był sporą niespodzianką dla kibiców.

Na początku drugiej połowy gospodarze ponownie zaskoczyli swoją postawą. W 52. minucie Angelo Fulgini uderzał piłkę głową. Tylko dzięki świetnej interwencji Keylora Navasa wynik nie uległ zmianie. Goście nie pozostawali dłużni. Neymar idealnie dograł do Mbappé, jednak Francuza powstrzymał golkiper, parując futbolówkę na rzut rożny. Na kolejną dogodną okazję goście musieli czekać do 70. minuty. Tym razem zdołali zamienić strzał na gola. Na listę strzelców wpisał się Kurzawa. Po zdobytej bramce oddali piłkę zawodnikom w czarno-białych strojach, cofając się na własną połowę. W końcówce miejscowi mogli doprowadzić do wyrównania, lecz Navas był dobrze ustawiony i udaremnił próbę rywalowi. W konsekwencji Angers notuje drugą porażkę z rzędu.

Angers SCO - Paris Saint-Germain FC 0:1 (0:1)

Bramki: 70' Kurzawa

Angers SCO: Bernardoni – Manceau, I. Traoré, Thomas, Doumbia – L. Coulibaly, Amadou (Al Milálí) – Capelle (Thioub), Fulgini, Pereira Lage (Cabot) – Diony (Bahoken)

Paris Saint-Germain FC: Navas – Florenzi, Diallo, Marquinhos, Kurzawa (Kimpembe) – Verratti, Leandro Paredes – Di María (A. Herrera), Neymar, Mbappé (Sarabia) – Kean (Icardi).

Żółte kartki: Verratti, Neymar

Sędzia: Delerue