Futsal: koniec przygody Rekordu w Lidze Mistrzów
UEFA.com

• Dodał: Mateusz Filipek
  • Data publikacji: 16.01.2021, 23:45

Rekord Bielsko-Biała zakończył udział w tegorocznej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów po przegranej 3:6 z mistrzem Rumunii, United Galati. Do przerwy spotkanie było bardzo zacięte, jednak w drugiej połowie lepiej spisali się goście i to oni zapewnili sobie awans do 1/16 finału.

Początek spotkania był dość spokojny. Bielszczanie od początku starali się założyć dość wysoki pressing, a po przechwycie piłki zagrozić bramce rywali lub choć rozegrać akcję w ataku pozycyjnym. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić jednak przyjezdni. Okres dobrej gry udokumentował Daniel Araujo, który trafił na 0:1 w 6. minucie spotkania. W 8. minucie bliski wyrównania był Jani Korpela, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Gospodarze zaczęli grać znacznie lepiej i szybko dopięli swego. Po wstrzeleniu piłki przez Artura Popławskiego wyrównał Łukasz Biel. Rekordziści spróbowali pójść za ciosem, ale zostali skarceni po szybkim kontrataku, po którym piłkę nad Nawratem posłał Araujo i było 1:2. Bielszczanie nie poddali się i znów doprowadzili do remisu po bardzo podobnej akcji. Tym razem piłka po strzale Popławskiego odbiła się od słupka, a niefortunnie do bramki skierował ją golkiper, Andrei. Do przerwy utrzymał się remis 2:2. Niestety dla „Rekordzistów” kapitalnie dysponowany był Araujo. Po zmianie stron najpierw skompletował hat-tricka, a potem dołożył jeszcze jedną bramkę. Gospodarze zdołali zmniejszyć straty po trafieniu Łukasza Biela, ale nie zdołali już odwrócić losów rywalizacji. Na 3:5 podwyższył Florin Ignat, a wynik meczu ustalił Araujo.

Przegraną Rekordu należy uznać za spore rozczarowanie. Drużyna nie wykorzystała atutu własnego boiska i faktu, że mimo wszystko była minimalnym faworytem konfrontacji. Jeszcze dwa sezony temu Rekord grał bowiem w Elite Round Ligi Mistrzów, a sporo kłopotów potrafił przysporzyć wtedy nawet Barcelonie.

Rekord Bielsko-Biała – United Galati 3:6 (2:2)

Rekord: Nawrat, Burzej, Mura – Janovski, Korpela, Surmiak, Viana, Popławski, Budniak, Biel, Ribeiro, Twarkowski, Hutyra.

United: Andrei – Burdujel, Tacot, Cires, Daniel Araujo, Cojocaru, Arhire, Carciun, Ignat, Petica, Matei