NHL: rewanż dla New York Rangers, drugie zwycięstwo Vegas Golden Knights
Coreyfein01 [CC BY-SA 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Krzysztof Dunaj
  • Data publikacji: 17.01.2021, 10:00

Niewątpliwie kolejna seria meczów NHL przyniosła kibicom wiele niespodzianek. Znakomity rewanż zanotowali New York Rangers oraz Montreal Canadiens. Calgary Flames przerwało serię czterech porażek z rzędu, a „Diabły” z New Jersey po dogrywce pokonały Boston Bruins.

Niespodziewany bieg obrało spotkanie w Nowym Jorku. New York Rangers wysoko wygrało z faworytami meczu, „Wyspiarzami”. Od początku pojedynku narzuciło swoje tempo gry. Już w 3. minucie pierwszej tercji Buchnevich dał im prowadzenie, a chwilę później wynik powiększył Panarin pokonując bramkarza po szybkim kontrataku. Islanders byli bezradni, przez co musieli grać nie czysto. W konsekwencji w drugiej tercji dostali aż trzy kary. Natomiast przeciwnicy konsekwentnie dążyli do zwycięstwa, dokładając kolejne dwa trafienia. Choć pewnie prowadzili, to na tym nie poprzestali i w 56. minucie grając w przewadze, strzelili gola na 5:0. Dzięki wygranej zrewanżowali się za porażkę z 15 stycznia. Wówczas Islanders wygrało 4:0.

New York Rangers - New York Islanders 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Kibice, oglądając starcie tych drużyn, mogli pomylić spotkania. Minnesota Wild wygrała 4:3 po dogrywce taki sam wynik padł 15 stycznia również pomiędzy tymi drużynami. Co ciekawe, przebieg gry wyglądał identycznie jak poprzedni. Na początku goście otworzyli mecz już w dwudziestej sekundzie. Natomiast  „Królowie” wyrównali jeszcze przed końcem pierwszej tercji. Gola dającego remis strzelił Vilardi. Następnie po jednym trafieniu w drugiej tercji dołożyli Lizotte oraz Athanasiou i zrobiło się 3:1. Zawodnicy z Minnesoty za odrabianie strat wzięli się w ostatniej części pojedynku. Najpierw w 48. minucie rezultat zmniejszył Eriksson (dobił krążek do pustej bramki), a dwie sekundy przed zakończeniem spotkania wyrównał Suter. Przyjezdni poszli za ciosem i to oni po bramce Johanssona w dogrywce cieszyli się ze zwycięstwa.

Los Angeles Kings - Minnesota Wild 3:4 (1:1, 2:0, 0:2, 0:1)