Narciarstwo alpejskie - PŚ: dublet Bassino, Gąsienica-Daniel tuż za czołową "10"!

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 17.01.2021, 13:23

Marta Bassino triumfowała w slalomie gigancie, dokładając tym razem drugi triumf w Kranjskiej Gorze. Za Włoszką znalazła się Michelle Gisin, a skład podium uzupełniła reprezentantka gospodarzy, Meta Hrovat. Maryna Gąsienica-Daniel już po raz kolejny potwierdziła życiową dyspozycję, plasując się tym razem na 11. miejscu.

Na prowadzeniu po pierwszym przejeździe znajdowała się Mikaela Shiffrin, która bezbłędnie przejechała trasę i osiągnęła czas 1:10,42. Za Amerykanką uplasowała się Marta Bassino, która straciła do prowadzącej 0,30 sekundy. Włoszka spisuje się w tym sezonie fenomenalnie, wygrywając 3 razy slalom gigant z czterech rozegranych do tej pory. Na 3. pozycji zameldowała się Michelle Gisin, która była wolniejsza od liderki o 0,44 sekundy. Znów świetną formę potwierdziła Maryna Gąsienica-Daniel, która zanotowała 10. czas i miała realne szanse na to, aby jeszcze poprawić swój rezultat w kolejnym przejeździe.

W drugim przejeździe, ku uciesze miejscowych kibiców, znakomicie zaprezentowała się Meta Hrovat, która bezbłędnie przejechała trasę i wskoczyła na 3. lokatę. Dla Słowenki jest to pierwsze podium w tym sezonie oraz trzecie w karierze. Na 2. miejscu uplasowała się Michelle Gisin, która również zanotowała świetny finałowy przejazd i po raz drugi stanęła na podium giganta w Kranjskiej Gorze. Nie do zatrzymania wydaje się być w tym sezonie Marta Bassino, która znów potwierdziła swoją dominację w gigantowej konkurencji i zaliczyła dublet. Kolejny raz fantastycznie zaprezentowała się Maryna Gąsienica-Daniel, która zaliczyła niewielki błąd na początku trasy, ale ostatecznie nie zanotowała dużej straty i ukończyła zawody na 11. miejscu.