Kombinacja norweska - PŚ: Riiber z kolejnym zwycięstwem
Flawia Krawczyk

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 17.01.2021, 14:03

Jarl Magnus Riiber został zwycięzcą kolejnych zawodów Pucharu Świata w Val di Fiemme. Norweg na ostatnich metrach wygrał o 0,1 sekundy z reprezentantami Niemiec. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Eric Frenzel, a trzecie miejsce padło łupem Vinzenza Geigera. Polacy nie startowali.

Niedzielne zawody indywidualne zakończyły zmagania kombinatorów norweskich w Val di Fiemme. Serię skoków wygrał Ryota Yamamoto, który jako jedyny z całego grona startujących miał korzystne warunki podczas lotu. Japończyk doskonale wykorzystał sprzyjający wiatr, lądując pół metra przed punktem wyznaczającym rozmiar skoczni. Na drugim miejscu niespodziewanie uplasował się Francuz Laurent Muhlethaler. Z trzeciej pozycji do biegu przystępował lider Pucharu Świata Jarl Magnus Riiber. Różnice w czołówce były tak niewielkie, że ciężko było po serii skoków wytypować jednoznacznego faworyta. Pierwszą trójkę rozdzielało ledwo 3 sekundy, a startujący z 15. miejsca Ilkka Herola tracił do lidera tylko 30 sekund.

Wyniki skoków

Wedle przypuszczeń na początku biegu najlepsi zawodnicy po skokach połączyli się w jedną grupę. Po pierwszej 2,5-kilometrowej pętli czołowa grupa liczyła aż 19 zawodników. Kolejne kilometry pomimo nielicznych ataków Heroli czy Riibera nie dały żadnemu z zawodników przewagi i o losach zwycięstwa zadecydowały ostatnie metry. W decydującej fazie biegu liderujący w Pucharze Świata Riiber zachował najwięcej sił i ograł resztę stawki na finiszu. Drugie miejsce zajął Eric Frenzel, a trzecie jego rodak Vinzenz Geiger. Riiber tym samym umocnił się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Następne pucharowe zawody odbędą się za tydzień w Lahti.