Saneczkarstwo - PŚ: jubileuszowy triumf Natalie Geisenberger

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 17.01.2021, 14:10

Natalie Geisenberger po raz 50. sięgnęła po najwyższy laur w konkursie należącym do cyklu saneczkarskiego Pucharu Świata. Niemka swoje jubileuszowe zwycięstwo zdobyła na lodowym torze w Oborhofie, gdzie zdecydowanie pokonała wszystkie swoje rywalki.

Zawodniczka urodzona w Monachium szansę na osiągnięcie okrągłej liczby triumfów miała już podczas kilku ostatnich tygodni. Za każdym razem zajmowała drugie miejsce i świętowanie trzeba było odkładać na później. Kwestią czasu wydawało się jednak kiedy Geisenberger po raz 50. stanie na najwyższym stopniu podium. W końcu sztuki tej udało się dokonać w Oberhofie, w którym kilka tygodni wcześniej 32-latka również była druga.

Jubileuszowe zwycięstwo Niemka osiągnęła ze znaczącą przewagą ponad 0,2 sekundy nad drugą Austriaczką Madeleine Egle. Trzecia była inna z reprezentantek naszego zachodniego sąsiada - Anna Bereiter, ze stratą zaledwie 0,008 sekundy do drugiej Egle.

Znacznie dalej uplasowała się Klaudia Domaradzka. Polka zaprezentowała w Oberhofie dwa równe przejazdy, dzięki którym zajęła jedno z wyższych miejsc w trwającym sezonie Pucharu Świata. Lepsza była tylko przed miesiącem, kiedy na tym samym torze zamknęła drugą dziesiątkę klasyfikacji. Dziś występ naszej reprezentantki pozwolił jej zajął 22. lokatę ze stratą niespełna 1,5 sekundy do zwyciężczyni. Inna z Polek biorących udział w saneczkarskim weekendzie w Oberhofie - Natalia Jamróz - zajęła dopiero 26. pozycję w kwalifikacjach i swoje występy w Turyngii zakończyła już w piątek.