Serie A: pogrom w Neapolu, Zieliński z golem!
creative commons attribution-sharealike (cc-by-sa)

• Dodał: Kacper Tazbir
  • Data publikacji: 17.01.2021, 14:50

Niedzielną serię spotkań w ramach 18. kolejki Serie A, otworzyło spotkanie Napoli z Fiorentiną. "Azzurri" wysoko pokonali zespół z Florencji – 6:0. Jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński, a całe spotkanie rozegrał Bartłomiej Drągowski.

Obie drużyny do meczu przystąpiły po pucharowych rozgrywkach Coppa Italia. Gospodarze pokonali Empoli 3:2, a goście po dogrywce ulegli Interowi Mediolan. W tabeli Serie A zdecydowanie wyższe miejsce zajmują podopieczni Gennaro Gattuso, plasując się na szóstej pozycji. Drużyna z Florencji jest trzynasta, a jeden z ich głównych problemów stanowi skuteczność. Fiorentina dotychczas strzeliła jedynie osiemnaście bramek. Niższy wynik posiadają jedynie drużyny Parmy i Crotone, które zamykają tabelę ligi włoskiej. Trenera Prandellego cieszyć może postawa w bramce Bartłomieja Drągowskiego. Polak jest pewnym punktem swojej drużyny, a najnowsze informacje medialne donoszą, że budzi on zainteresowanie czołowych klubów Serie A. Równie kluczową rolę w Napoli odgrywa Piotr Zieliński. Środkowy pomocnik w tym sezonie zdobył już trzy bramki i trzykrotnie asystował. Z perspektywy polskiego kibica starcie na Stadio Diego Armando Maradona zapowiadało się więc niezwykle ciekawie.

Wynik spotkania już w 5. minucie otworzył kapitan Napoli – Lorenzo Insigne. Piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Lozano wycofał Petagna i Włoch precyzyjnym strzałem pokonał Drągowskiego. Wraz z upływem czasu coraz lepiej radzili sobie piłkarze Fiorentiny. Po strzale Cristiana Biraghiego piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później błąd popełnił Diego Demme, a bliski wyrównania był wracający do składu po kontuzji - Franck Ribery. Następną świetną okazję miał aktywny w niedzielę Biraghi. Po jego strzale piłka przeszła jednak obok prawego słupka. Kolejne minuty to prawdziwy nokaut w wykonaniu Napoli. Najpierw po kolejnym świetnym podaniu Petagni, piłkę do siatki wbił Demme. Następnie indywidualną akcję Insigne wykończył Lozano. Pierwszą połowę zamknął Piotr Zieliński. Polak minął rywali i strzałem zza pola karnego podwyższył wynik na 4:0.

Na drugą połowę trener „Violi” desygnował do gry Cristiana Kouame w miejsce Ribéry'ego. Iworyjczyk próbował ożywić grę swojego zespołu, jednak za każdym razem na przeszkodzie stawała dobrze zorganizowana defensywa Napoli. Kibiców podzielić mogła sytuacja z 51. minuty. W polu karnym po starciu z Milenkoviciem padł Insigne. Sędzia Chiffi faulu się jednak nie dopatrzył i ukarał Włocha żółtą kartką. Wątpliwości nie było już w kolejnej sytuacji. Castrovilli powalił Bakayoko i sędzia wskazał na jedenasty metr boiska. Do strzału podszedł Insigne i posłał piłkę w prawy dolny róg bramki. Drągowski już po raz piąty musiał wyciągać piłkę z siatki. Gwóźdź do trumny piłkarzy z Florencji wbił Matteo Politano, ustalając wynik spotkania na 6:0.

Fiorentina poniosła w tej kolejce najwyższą porażkę w sezonie. Po rozegraniu wszystkich spotkań 18. kolejki piłkarze "Violi" mogą spaść w dolne rejony tabeli. Podopieczni Gattuso zbliżyli się do czołówki i potwierdzili swoje ambicje sięgające gry w europejskich pucharach. Następne spotkanie "Azzurri" rozegrają już w środę. W ramach Superpucharu Włoch zagrają z Juventusem Turyn.

SSC Napoli – ACF Fiorentina 6:0 (4:0)

Bramki: 5’ Insigne, 36’ Demme, 38’ Lozano, 45’ Zieliński, 72’ Insigne (k.), 89' Politano

SSC Napoli: Ospina – Hysaj, Manolas (79’ Rrahmani), Koulibaly, Rui – Demme, Bakayoko, Lozano (61’ Politano), Zieliński (73’ Elmas), Insigne (79’ Cioffi) – Petagna (73’ Mertens)

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković (85' Martinez Quarta), Pezzella, Igor – Venuti, Amrabat (85' Valero), Castrovilli (73’ Bonaventura), Biraghi, Callejon (74’ Pulgar), Ribery (46’ Kouame) – Vlahović

Żółta kartka: 51’ Insigne

Sędzia: Daniele Chiffi (Włochy)