Premier League: pewne wyjazdowe zwycięstwo Tottenhamu

• Dodał: Dawid Kowalski
  • Data publikacji: 17.01.2021, 17:15

W pierwszym niedzielnym meczu 19. kolejki angielskiej Premier League Tottenham Hotspur pokonał w wyjazdowym meczu Sheffield United 3:1. Dla "Kogutów" gole zdobyli Serge Aurier, Harry Kane oraz Tanguy Ndombele. Honorowe trafienie dla "Szabli" zaliczył David McGoldrick. Koguty powróciły do czołowej 4.

Jose Mourinho miał pełen komfort podczas wyboru wyjściowej "jedenastki" na mecz, bowiem lista zawodników niedostępnych do gry zawierała zaledwie jednego gracza. Giovani Lo Celso zmaga się z urazem mięśniowym. Z kolei Chris Wilder nie mógł wciąż korzystać z trzech podstawowych piłkarzy - każdego z innej formacji. Lider defensywy Jack O'Connell nie gra z powodu kontuzji kolana. Pomocnik Sander Berge wypadł na kilka tygodni przez problemy z udem, a napastnik Ollie McBurnie narzeka na stłuczenie. Gospodarze przed meczem liczyli na choćby punkt w walce o cud – utrzymanie w Premier League.

Pierwsza połowa zweryfikowała nadzieje gospodarzy. W czwartej minucie pierwszą sytuację miał Steven Bergwijn, którego strzał sparował Ramsdale. Minutę później był już jednak bezradny. Dośrodkowanie Hueng-Min Sona z rzutu rożnego wykorzystał Serge Aurier. Trzy minuty później swoją sytuację miał Koreańczyk, który po doskonałym podaniu prostopadłym trafił sprytnym strzałem podcinką w słupek. Następnie goście w swoim stylu oddali pole przeciwnikowi czając się na szybki atak. Taki styl prezentują drużyny Jose Mourinho. Sheffield stworzyło kilka okazji, zabrakło jednak konkretów. Konkretny okazał się za to Harry Kane. W 40. minucie spotkania błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Norwood, piłkę przejął Pierre-Emil Hojbjerg, który podał piłkę do wspomnianego Anglika. Kane oddał płaski strzał z dwudziestu metrów. Bramkarz "The Blades" był bez szans. Dwubramkowa przewaga była dobrą zaliczką przed drugą połową.

Drugą połowę lepiej zaczęli piłkarze Sheffield. Widać było determinację. Przejeli inicjatywę, którą to udało zamienić się na gola. W 59' minucie spotkania John Fleck posłał fantastyczne dośrodkowanie w pole karne, które trafiło wprost na głowę Davida McGoldricka. Ten sfinalizował atak strzałem przy prawym słupku. Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo – w 62. minucie spotkania fantastycznym lobem popisał się Tanguy Ndombele. Następnie wydarzenia na boisku się uspokoiły. Okazji w ostatnich dwóch kwadransach było jak na lekarstwo. Obie drużyny próbowały z dystansu. Ciekawym wolejem popisał się rezerowowy napastnik "The Blades" Billy Sharp. Dopiero w doliczonym czasie gry doskonałą sytuację na drugiego gola miał Kane, jednak jego próba poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Po spotkaniu Tottenham awansował na 4. miejsce w tabeli Premier League. Sheffield pozostaje czerwoną latarnią ligi. Do bezpiecznego miejsca tracą 11 punktów.

Sheffield United F.C. - Tottenham Hotspur F.C 1:3 (0:2)

Bramki: 5' Aurier, 40' Kane, 62' Ndombele – 59' Ndombele

Sheffield Utd: Ramsdale - Basham (74' Sharp), Egan, Ampadu - Bogle, Lundstram, Norwood (67' Bryan), Fleck, Stevens - Burke (71' Brewster), McGoldrick

Tottenham: Lloris - Rodon, Dier, Davies - Aurier, Ndombele, Hojbjerg, Regulion - Bergwijn (87' Lucas) , Son (92' Carlos) - Kane

Żółte kartki: 23' Norwood, 50' Lundstram, 86' Egan, 90+1' Ampadu

Sędzia: Andre Marriner