PlusLiga: Stal Nysa z nowym przyjmującym!
Biuro prasowe Indykpol AZS Olsztyn

PlusLiga: Stal Nysa z nowym przyjmującym!

  • Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 17.01.2021, 15:06

Pierwszoligowa STS Olimpia Sulęcin poinformowała o rozwiązaniu kontraktu z Maciejem Naliwajko. Przyjmujący zasili szeregi beniaminka PlusLigi - Stali Nysa, w której zajmie miejsce Zbigniewa Bartmana. 

 

Na początku miesiąca klub z Nysy poinformował o zakończeniu współpracy ze Zbigniewem Bartmanem. Przyjmujący miał zrezygnować z gry w żółto-niebieskich barwach przez sprawy osobiste. Jak się później okazało Bartman nawiązał współpracę z zasilił szeregi drużyny Al-Nasr ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

Podopieczni Krzysztofa Stelmacha zdecydowali się zakontraktować Macieja Nawalijko - dotychczasowego zawodnika STS Olimpii Sulęcin. Naliwajko znany jest kibicom z Nysy, bowiem w dwóch poprzednich sezonach bronił barw AZS-u AGH Kraków (2019/2020) oraz Gwardii Wrocław (2018/2019), z którą Stal toczyła zacięty w bój w ćwierćfinale Krispol 1. Ligi.

 

Maciej został zakontraktowany do zespołu Stali, by pomóc w osiągnięciu naszego celu, czyli utrzymaniu się w PlusLidze. To zawodnik ze sporym doświadczeniem pierwszoligowym. Dziś będzie już na pierwszym treningu z naszą drużyną. Sprawy formalne związane z grą w naszym zespole będą zrealizowane w ciągu 3 najbliższych dni, więc Maciek będzie w składzie meczowym na mecz z Treflem Gdańsk - mówił Prezes Klubu Marek  Majka. - Na pewno Maciej będzie z nami do końca tego sezonu. Po rozwiązaniu kontraktu ze Zbyszkiem Bartmanem potrzebowaliśmy czwartego przyjmującego, aby mieć spokój w przypadku nieoczekiwanej kontuzji któregoś z naszych zawodników na tej pozycji, a także z potrzeby jak najlepszego przygotowywania się i profesjonalnego treningu do ostatnich 8 spotkań fazy zasadniczej. Myślę, że dla Maćka to będzie także okazja do zaprezentowania się w PlusLidze. Wszyscy na tym skorzystamy - zakończył Prezes Stali Nysa.