Piłka ręczna - MŚ: Polska - Hiszpania [ZAPIS LIVE]
Harpargonis/ Wikimedia Commons

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 17.01.2021, 20:30

Po inauguracyjnej wygranej z Tunezją reprezentacja Polski zmierzy się z aktualnymi mistrzami Europy. W pierwszym spotkaniu Hiszpanie zremisowali z Brazylijczykami. Na naszą relację zapraszamy tuż przed 20:30!

POLSKA - HISZPANIA 26:27

Relacja na żywo

Decydujące spotkanie o wyjście z grupy z reprezentacją Brazylii Biało-Czerwoni rozegrają we wtorek o godzinie 20:30. Zapraszamy na kolejną relację LIVE już pojutrze!

Z dorobkiem sześciu bramek Szymon Sićko został najlepszym strzelcem reprezentacji Polski w tym meczu.

Pomimo sygnalizowanej gry pasywnej, Hiszpanom udało się rozegrać ostatnie 22 sekundy spotkania do końca. Rywalizacja kończy się wynikiem 27:26 dla La Furia Roja.

26:27 Michał Olejniczak przedziera się przez defensywę La Furia Roja. Czeka nas emocjonująca ostatnia minuta! O czas prosi selekcjoner Hiszpanii.

O czas prosi Patryk Rombel.

25:27 Niestety, Patryk Walczak przekroczył linię pola karnego, a następnie Joan Cañellas trafia z dystansu. W końcowej fazie Hiszpanie oddalają się od Biało-Czerwonych

25:25 Gedeón Guardiola fauluje Michała Olejniczaka. Sędzia nie ma wątpliwości i daje zawodnikowi dwie minuty kary. Polacy od razu znaleźli lukę w osłabionych zasiekach obronnych rywali, znajdując Macieja Gębalę. Ponownie mamy remis!

24:25 Patryk Walczak pojawia się na parkiecie i od razu melduje się na liście strzelców!

23:25 Morawski nie jest w stanie wyjąć wszystkiego. zZrzutu karnego pokonuje go Ferrán Solé.

23:24 Szymon Sićko ponownie popisuje się piekielnym rzutem z wyskoku, nie dając szans bramkarzowi!

22:24 Ostatnie, decydujące 10 minut meczu. Polacy gubią się w konstrukcji ataku, co bez skrupułów wykorzystuje Ángel Fernández. Czas dla Patryka Rombla.

22:23 Tym razem to Rodrigo Corrales bacznie stoi na posterunku, broniąc rzut z koła. Zaraz po tym Raúl Entrerríos pokonuje Morawskiego. Hiszpanie wracają do gry.

22:21 Maciej Gębala otrzymuje dwie minuty kare i mistrzowie Europy tej okazji przeoczyć nie mogli. Ángel Fernández na pustą bramkę po stracie Polaków.

20:20 Adam Morawski zatrzymuje rzut ze skrzydła Aitora Ariño! Polak wydaję się być dzisiaj prawdziwą podporą defensywy.

20:19 Tomasz Gębala do Macieja Majdzińskiego i wychodzimy na prowadzenie pierwszy raz w tym spotkaniu! Biało-Czerwoni ostro wzięli się za nadrabianie strat i póki co lecą na fali wznoszącej.

19:19 Mamy remis! Szymon Sićko jest dzisiaj bezbłędny i udowadnia to kolejnym celnym rzutem!

18:19 Gra w przewadze wykorzystana przez podopiecznych Rombla. Petarda Macieja Majdzińskiego! Selekcjoner Hiszpanii po raz drugi prosi o czas.

17:19 Arkadiusz Moryto po raz czwarty z rzutu karnego! Skrzydłowy reprezentacji znajduje się w świetnej dyspozycji. Przewaga Hiszpanów nieco stopniała,

16:19 Efektowny rzut z biodra Alexa Dujshebaeva. Polacy szybko odpowiadają kontratakiem sfinalizowanym przez Rafała Przybylskiego.

14:18 Arkadiusz Moryto trafia z rzutu karnego,.Wszystkie jego próby z siódmego metra póki co lądują w siatce.

13:17 Nieco chaosu wkradło się w obraz spotkania, ale nie zmienia się niesamowita dyspozycja bramkarza Biało-Czerwonych. Adam Morawski po raz kolejny powstrzymał atakujących La Furia Roja. Niestety, jego parady to za mało. Koledzy z ofensywy nie wykazują się tak dobrą skutecznością.

12:15 Najpierw Polacy nie upilnowali kołowego Hiszpanów i Adrià Figueras nie myli się z bliskiej odległości. Tomasz Gębala odpowiada kolejnym trafieniem z drugiej linii!

Wracamy na halę w Egipcie!

Polacy nie wyglądają najgorzej na tle aktualnych mistrzów Europy, jednak w drugiej połowie czeka ich bardzo trudne zadanie. Czy sprawią niespodziankę i zdołają odrobić wynik, obracając los na swoją korzyść? Odpowiedź poznamy już niedługo. Wracamy za kilkanaście minut!

11:14 Michał Olejniczak popisuje się indywidualną akcją i tuż przez zakończeniem pierwszej części spotkania pokonuje bramkarza La Furia Roja. Mamy przerwę.

10:13 Pierwsza przerwa dla Jordiego Ribery.

10:13 Hiszpanie nie powiększają przewagi. Kapitalny mecz Adama Morawskiego i bramka Rafała Przybylskiego.

9:12 Hiszpanie wykorzystali grę w przewadze. Na kole niepilnowany był Raúl Entrerríos. Patryk Rombel prosi o czas.

9:10 Rafał Przybylski szybkim podaniem uruchomia Szymona Sićko, a ten ponownie trafia do siatki.

8:9 Sędziowie odgwizdali grę pasywną Polaków, jednak Hiszpanie nie wykorzystali niemocy ofensywnej przeciwników i Adam Morawski po raz kolejny skutecznie interweniuje w bramce.

6:7 Przepiękna podwójna interwencja Adama Morawskiego!

6:7 Arkadiusz Moryto po raz drugi z siedmiu metrów.

5:7 Raúl Entrerríos finalizuje kontratak Hiszpanów.

4:6 Aleix Gomez wykorzystuje rzut karny.

4:4 Szymon Sićko wyskakuje ponad defensorów i wpisuje się na listę strzelców!

3:4 Tomasz Gębala pokonuje bramkarza rywali rzutem z dystansu.

2:4 2 minuty kary dla Michała Olejniczaka.

2:4 Szybka kontra reprezentacji Hiszpanów. Aleix Gomez nie pomylił się w sytuacji sam na sam.

Sędzia zagwizdał po raz pierwszy! Biało-Czerwoni przy piłce.