Skoki narciarskie – PŚ: zwycięstwo Mariusa Lindvika w Zakopanem!

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 17.01.2021, 17:45

Niedzielny konkurs na Wielkiej Krokwi w Zakopanem wygrał Marius Lindvik. Razem z nim na podium stanęli Anze Lanisek i Robert Johansson. Najlepszym z Polaków był Andrzej Stękała. Zajął piąte miejsce.

Po pierwszej serii, po oddaniu dobrego skoku (133,5 m), prowadził Anze Lanisek. Razem z nim podium dzielili Marius Lindvik (135 m) i Robert Johansson (132 m). Czwarte miejsce, z notą o zaledwie 0.1 punktu mniejszą od Johanssona, zajmował Andrzej Stękała (134 m). Do finałowej serii zakwalifikowało się pięciu Polaków. Kamil Stoch, po skoku na odległość 128 m, był czternasty. Dawid Kubacki, po nieco słabszym skoku (125 m), zajmował miejsce 17. Nieco słabsze, ale wciąż gwarantujące awans skoki oddali Paweł Wąsek (125 m) i Klemens Murańka (125,5 m), co dało im kolejno 26. i 28. miejsce. W drugiej serii zabrakło Jakuba Wolnego, który oddał skok na odległość 123 metrów. Awansu nie udało się uzyskać także Peterowi Prevcowi, czy Johannowi Andre Forfangowi.

Niewielkie różnice w notach zawodników sprawiły, że dla niektórych sytuacja w drugiej serii odmieniała się diametralnie. Na podium pozostało jednak tych samych trzech zawodników. Marius Lindvik, po dalekim skoku (145,5 m) wyprzedził Anze Laniska, tym samym zapewniając sobie pierwsze zwycięstwo w sezonie. Robert Johansson utrzymał się na najniższym stopniu podium.

Andrzej Stękała po kolejnym dobrym skoku (136,5 m) ukończył konkurs na 5. miejscu. Poza nim, w pierwszej dziesiątce, nie znalazł się żaden Polak. Kamil Stoch, po skoku na odległość 134 m, zakończył rywalizację na 11miejscu. Dawid Kubacki, oddając 134,5 metrowy skok, ostatecznie uplasował się na 15. miejscu. Klemens Murańka (131 m) i Paweł Wąsek (124 m) zajęli kolejno 27. i 28. miejsce.

Z pewnością zaskakujące były skoki dobrych skoczków – Karla Geigera, czy Halvora Egnera Graneruda. Niemiecki zawodnik oddał dwie próby o słabej odległości, przez co zakończył konkurs na  25. miejscu. Granerud, prezentujący świetne skoki przez cały sezon, również nie pokazał się najlepiej, tym samym plasując się na 23. pozycji.