Liga Europejska EHF: szczypiornistki MKS-u Perła Lublin pokonały ekipę z Togliatti
przemek.gabka@gmail.com

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 17.01.2021, 18:45

W 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmowały rosyjską HC Ładę Togliatti. Podopieczne Kima Rasmussena zaprezentowały bardzo solidną grę i zwyciężyły 28:23. Po tym triumfie lublinianki objęły prowadzenie w tabeli grupy B europejskich rozgrywek.

Niedzielne starcie w hali Globus rozpoczęło się znakomicie dla mistrzyń Polski. Zespół prowadzony przez Kima Rasmussena wyszedł bardzo zdeterminowany na ten mecz i w 8. minucie prowadził 6:0. Kapitalna postawa lubelskiego zespołu w defensywie przyczyniła się do tego, że przyjezdne zdobyły pierwszą bramkę dopiero w 11. minucie. Marina Razum skapitulowała po rzucie karnym wykorzystanym przez Liubov Arishinę. W kolejnym fragmencie reprezentantki Koziego Grodu utrzymywały bezpieczną przewagę. Po szybkim ataku wykończonym przez Djurdijnę Malović na tablicy wyników widniał rezultat 11:6 dla gospodyń. W 28. minucie dzięki precyzyjnemu rzutowi Aleksandry Rosiak "Perełki" prowadziły 15:9. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wygraną lublinianek 16:10.

W drugiej części miejscowe kontynuowały solidną grę. W 42. minucie dzięki bramce Magdy Balsam mistrzynie Polski prowadziły 22:14. W utrzymywaniu korzystnego rezultatu lubelskiej ekipie pomagały skuteczne interwencje bardzo dobrze dysponowanej Mariny Razum. Chorwatka raz za razem powstrzymywała próby przeciwniczek. W 51. minucie po celnym rzucie Joanny Szarawagi gospodynie miały dziewięć bramek przewagi (25:16). W ostatnim fragmencie przyjezdne zmniejszyły straty, jednak nie wystarczyło im czasu na doprowadzenie do remisu, a mecz zakończył się wygraną MKS-u 28:23. Najskuteczniejszą zawodniczką zwycięskiej ekipy była Natalia Nosek, która zapisała na swoim koncie pięć trafień. Po triumfie nad Rosjankami lubelska drużyna objęła prowadzenie w grupie B Ligi Europejskiej EHF.

W następnej kolejce Ligi Europejskiej EHF szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmą Nantes Atlantique Handball (23 stycznia, 16:00). Natomiast HC Łada Togliatti zagra na wyjeździe z Kastamonu Belediyesi GSK (24 stycznia, 14:00).

MKS Perła Lublin - HC Łada Togliatti 28:23 (16:10)

MKS Perła: Gawlik, Razum - Nosek 5, Rosiak 4, Gęga 4, Balsam 3, Nocuń 3, Anastacio 3, Malović 2, Szarawaga 2, Tatar 1, Gadzina 1.

HC Łada: Lagina, Dereven - Nikitina 7, Arishina 4, Kirdiasheva 3, Reshetnikova 2, Shamanouskaya 2, Barynina 2, Fomina 1, Shcherbak 1, Novoselova 1, Kakmolia, Amelchenko, Golubeva.