Copa del Rey: podsumowanie 1/16 hiszpańskich rozgrywek
Xavier Rondón Medina/Flickr

• Data publikacji: 17.01.2021, 20:04

W sobotę rozpoczęła się kolejna runda zmagań w Pucharze Króla Hiszpanii.

W ten weekend rozpoczęła się 1/16 Copa del Rey. Na hiszpańskich boiskach nie brakowało wielu goli, ale i również niespodzianek. Naprzeciwko siebie po raz kolejny mogli stanąć zawodnicy niższych lig oraz giganci z La Ligi. W sobotę 16 stycznia odbyło się sześć spotkań, była to gratka dla piłkarskich kibiców, ponieważ mecze były owocne w bramki, zwroty akcji oraz duże emocje. Pokaz siły urządziły ekipy z zaplecza hiszpańskiej ekstraklasy, które są pretendentami do awansu. Swoje spotkania wygrali piłkarze Almerii, Girony oraz Rayo Vallecano. Gorąco zrobiło się w meczu Sevilla — Leganes, w którym Lucas Ocampos, po indywidualnej akcji w 96 minucie zdobył zwycięską bramkę dla swojego zespołu. Obecne w trakcie meczu emocje potwierdziły żółte kartki dla szkoleniowców obu ekip. Swoją przygodę z Pucharem Króla Hiszpanii zakończyły ekipy Deportivo Alaves, Cadiz oraz Elche, które na co dzień mierzą się z najlepszymi w La Liga. Tym razem musiały one uznać wyższość teoretycznie słabszych przeciwników.

Damian Sobolak

W niedzielę na hiszpańskich boiskach rozegrano kolejnych 6 spotkań 1/16 finału Copa Del Rey. Emocji nie brakowało, a trzecioligowy klub spod Madrytu będzie znany w całej Hiszpanii.

Najciekawiej zapowiadały się starcia Espanyolu z Osasuną, Malagi z Granadą oraz Gijón z Betisem. Spotkania były emocjonujące, a w jednym z nich doszło do niemałej sensacji. Swój mecz pewnie wygrała Osasuna, kontrolując jego przebieg i finalnie pokonując na wyjeździe Espanyol 2:0. Granada także wypełniła swoje zadanie, eliminując z dalszych rozgrywek Málagę. Rzeczona niespodzianka czekała nas za to w Navalcarnero pod Madrytem, gdzie miejscowy trzecioligowiec pokonał występujący w LaLidze Eibar. Goście objęli prowadzenie w 16 minucie meczu za sprawą Yoshinori Muto, jednak z rzutu karnego 15 minut później wyrównał Manu Jaimez. W 61. minucie meczu Juan Esnaider zdobył bramkę na 2:1 dla gospodarzy, co rzuciło na Eibar widmo kompromitacji. Skazywani na pożarcie piłkarze Navalcarnero w 79. minucie meczu zdobyli trzeciego gola, a kolejny raz na listę strzelców wpisał się Juan Esnaider. Mimo dalszych prób Rusznikarze nie zdołali odwrócić losów spotkania, ulegając tym samym niżej notowanemu rywalowi. W pozostałych dwóch spotkaniach obyło się już bez niespodzianek, a zwycięstwa odniosły Valencia oraz Villarreal.