Futsal Ekstraklasa: straty punktów faworytów w Gliwicach i Warszawie

• Dodał: Filip Munyama
  • Data publikacji: 17.01.2021, 20:02

W sobotę i niedzielę odbyły się cztery mecze w ramach 19. kolejki Futsal Ekstraklasy. Niespodziewaną porażkę poniósł Piast, który przegrał u siebie z Remanem Komprachcice, a Clearex Chorzów zremisował po ciekawym meczu z AZS UW Wilanów.

W sobotni wieczór trzeci w tabeli Piast gościł w Gliwicach drużynę Remanu Futsal Opole Komprachcice. Drużyna z Gliwic była absolutnym faworytem tego spotkania. Piast przegrał w tym sezonie tylko dwa mecze i to z jedynymi wyżej notowanymi zespołami Rekordu Bielsko-Biała i KS Constractu Lubawa. W dodatku w ostatnim meczu poprzedniego roku gliwiczanie zaliczyli efektowne zwycięstwo nad MOKSEM Białystok - 9:1. W sobotę gospodarze nie sprostali jednak oczekiwaniom i ponieśli porażkę 1:0. Jedynym golem popisał się Michał Widucha, który pięknym strzałem w róg bramki pokonał bramkarza gospodarzy. Drużyna z Gliwic przegrała tym samym trzeci mecz w tym sezonie, ale nadal okupuje trzecie miejsce w tabeli. Ekipa z Komprachcic zaliczyła z kolei cenne zwycięstwo w walce o utrzymanie.

Pierwsze 10 minut na warszawskim Wilanowie było dość bezbarwne. Goście stwarzali sobie szanse, ale nie potrafili umieścić piłki w siatce. W 11. minucie spotkania worek z bramkami otworzyła niespodziewanie drużyna Akademików. Piłkę sprytnym strzałem piętką do bramki posłał Denys Lifanov. Jednak chwilę później, po timeoucie dla trenera gości Chorzowianie zdołali wyrównać stan meczu. Bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Sebastian Leszczak. W 14. minucie spotkania znowu na prowadzenie wyszła ekipa z Warszawy. W nieudany drybling wdał się Michał Zawadnik, co skrzętnie wykorzystał Denys Lifanov. Ukrainiec odzyskał piłkę i wyłożył ją Jakubowi Nahornemu, a ten umieścił ją w siatce. Na drugą połowę zawodnicy wyszli bardzo zmotywowani do odrabiania strat i już w pierwszej minucie udało im się wyrównać. W 32. minucie pierwszy raz prowadzenie w  tym spotkaniu objął Clearex. Dziesiątą bramkę w sezonie strzelił Sebastian Brocki. Goście długo nie nacieszyli się jednak tym prowadzeniem, ponieważ  dwie minuty później bramkę na 3:3 zdobył doświadczony Igor Sobalczyk. Chwilę później Akademicy znowu trafili do siatki. Kombinacyjną akcję wykończył Bartosz Przyborek. Na dwie minuty przed końcem spotkania gracze Clearexu wystawili lotnego bramkarza i ich napór na bramkę rywala skończył się golem Sebastiana Leszczaka. Goście walczyli jeszcze o zwycięską bramkę, ale zabrakło im czasu i to ciekawe widowisko zakończyło się wynikiem 4:4.

W pozostałych dwóch spotkaniach tego weekendu również było ciekawie. Jelcz-Laskowice wygrał 2:1 po golu Arkadiusza Szczypińskiego na 17 sekund przed końcem spotkania, a Red Dragons Pniewy zwyciężyli z Red Devils Chojnice 3:2, dzięki dwóm bramkom Adriana Skrzypka i jednej Mateusza Kosteckiego . Następny mecz 19. kolejki Futsal Ekstraklasy został zaplanowany na środę, 20. stycznia.  LSSS Team Lębork podejmie u siebie lidera z Bielsko-Białej.