Tauron Liga: bydgoszczanki nie pozostawiły złudzeń drużynie z Kalisza

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 18.01.2021, 19:18

W 16. kolejce Tauron Ligi siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz podejmowały Energę MKS Kalisz. Mecz dwóch ekip zajmujących miejsca w środku ligowej stawki miał dosyć jednostronny przebieg i zakończył się wygraną bydgoskiego zespołu 3:0.

Poniedziałkowe starcie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodyń. Po nieporozumieniu pomiędzy Eweliną Polak i Weroniką Centką ekipa z Bydgoszczy prowadziła 4:0. Jednak przyjezdne szybko odrobiły straty, doprowadzając do remisu 5:5. W kolejnym fragmencie podopieczne Piotra Mateli odbudowały przewagę i po skutecznym ataku Alexandry Dascalu na tablicy wyników widniał rezultat 11:7 na korzyść miejscowych. Kaliszanki miały kłopoty z dokładnym przyjęciem, co  mocno utrudniało odrabianie strat. Po dwóch punktowych blokach z rzędu drużyna z Bydgoszczy prowadziła już 21:15. Zespół Pałacu utrzymał dobrą dyspozycję do końca seta i ostatecznie zwyciężył 25:16.

Miejscowe znakomicie zainaugurowały drugą partię. Po asie serwisowym Alexandry Dascalu bydgoszczanki prowadziły 5:1. Konsekwentna gra umożliwiła miejscowym powiększenie przewagi do ośmiu punktów (11:3). W kolejnym fragmencie zespół prowadzony przez Jacka Pasińskiego zniwelował straty i po dobrym zagraniu Aleksandry Gromadowskiej przewaga przeciwniczek stopniała do jednego oczka (14:13). Od tamtego momentu zawodniczki Pałacu zanotowały dobrą serię, doprowadzając do wyniku 19:13 na swoją korzyść. W końcówce zespół z Bydgoszczy zachował koncentrację i wygrał 25:19. Decydujący punkt dla gospodyń zdobyła dzięki skutecznemu atakowi doświadczona Regiane Bidias.

W przeciwieństwie do dwóch pierwszych partii na początku trzeciej odsłony obserwowaliśmy niezwykle zaciętą walkę. Kaliszanki były skuteczniejsze i w pierwszej fazie seta utrzymywały kontakt z rywalkami. Po dwóch świetnych zagrywkach Regiane Bidias zespół z Bydgoszczy prowadził 18:14. Zawodniczki Energi MKS Kalisz błyskawicznie zniwelowały różnicę do jednego punktu (18:17). Dzięki skutecznemu atakowi Aleksandry Gromadowskiej przyjezdne doprowadziły do wyniku 20:19 na swoją korzyść. O losach trzeciego seta miała zadecydować końcówka. W niej podopieczne Jacka Pasińskiego popełniły kilka błędów, które przesądziły o tym, że bydgoszczanki zwyciężyły seta 25:23 i cały mecz 3:0. Najlepszą zawodniczką tego spotkania wybrano rozgrywającą Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz Magdalenę Mazurek.

W następnym meczu obie drużyny rozegrają spotkania 1/8 finału Tauron Pucharu Polski. Siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zagrają na wyjeździe z Grot Budowlanymi Łódź (20 stycznia, 15:00), a Energa MKS Kalisz również na wyjeździe zmierzy się ŁKS-em Commercecon Łódź (20 stycznia, 20:30).

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)

MVP: Magdalena Mazurek