CS:GO: udany debiut Emeritos Banditos w ESEA Intermediate!
Bart Oerbekke, ESL

• Data publikacji: 18.01.2021, 21:15

Obecny sezon ESEA Intermediate jest pierwszym w historii dla Emeritos Banditos. Pasha i spółka wcześniej przez kilka sezonów występowali w ESEA Open, a w ostatnim z nich wywalczyli awans. Poniedziałkowy debiut w wyższej lidze był taki, jaki z pewnością sobie wymarzyli.

Dzisiejsi przeciwnicy EB mają już za sobą jeden sezon na poziomie ESEA Intermediate. Austriacy w ubiegłej kampanii zanotowali bilans 7-9, co nie dało im ostatecznie awansu do play-offów. Doświadczenie zebrane w poprzednim sezonie na niewiele się zdało, gdyż ekipa pashy z łatwością rozprawiła się ze swoimi przeciwnikami.

W wyniku głosowania mecz został rozegrany na mapie de_Mirage. Nasi rodacy rozpoczęli potyczkę od wygranej rundy pistoletowej, jednak nie potrafili uciec rywalom na kilka punktów. Druga bowiem padła łupem Austriaków, jak się później okazało, była to jedna z zaledwie pięciu wygranych przez nich rund w pierwszej połowie. Niedługo później jednak Emeryci wrócili do wygrywania i szybko uciekli rywalom, kończąc pierwszą część gry wynikiem 10:5 na swoją korzyść.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Pistoletówka ponownie padła łupem EB, jednak Austriacy odpowiedzieli wygraną w drugiej rundzie, grając po stronie CT. Polacy po chwili ponownie wrócili na zwycięskie tory i kontynuowali swój marsz po zwycięstwo. Dalsza część meczu bardziej przypominała typowe latanie po fragi niż powolną, poukładaną grę drużynową. Przeciwnicy próbowali jeszcze wrócić do spotkania i wygrali nawet kilka rund z rzędu, jednak Emeryci dopięli swego i sięgnęli po zwycięstwo 16:13.

Emeritos Banditos - Austrian Force 16:13