Short track: Gdańsk europejską stolicą short tracku

• Dodał: Enwer Półtorzycki
  • Data publikacji: 18.01.2021, 21:11

W dniach 22 – 24 stycznia, gdańska hala Olivia będzie miejscem zmagań łyżwiarzy w ramach Mistrzostw Europy na krótkim torze. Na starcie zobaczymy 150 zawodników reprezentujących 25 państw.

Urszula Kamińska, trener reprezentacji Polski nie będzie mogła skorzystać ze wszystkich kadrowiczów. Z problemami zdrowotnymi zmagają się: Rafał Anikiej, Karol Nieścier i Michał Niewiński, co uniemożliwi start sztafecie mężczyzn. Reszta łyżwiarzy na zawodach stawi się w komplecie. W skład reprezentacji wchodzą: Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Gabriela Topolska, Magdalena Zych, Paweł Adamski, Mateusz Mikołajuk, Sebastian Hydzik oraz Natalia Maliszewska, wybrana niedawno do dziesiątki najlepszych sportowców Polski 2020 roku. Liderka polskiej kadry liczy na poprawę miejsca z ostatnich mistrzostw, w których zdobyła brązowy medal w biegu na 500 metrów. Ten krążek uplasował wówczas Biało-Czerwonych na 6. miejscu w klasyfikacji medalowej.

Problemy z uczestnictwem w zawodach nie ominęły również faworytek. Na liście startowej zabrakło Włoszki Arianny Fontany. Faworytki biegu na 500 metrów, która na tym dystansie zdobyła złoto Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Z ostatniego czempionatu wróciła natomiast z pięcioma medalami. Zabraknie również Brytyjki Elise Christie, która nie mogła przylecieć do Gdańska przez wstrzymanie ruchu międzynarodowego.

Program zawodów:

- Piątek, 22 stycznia 2021, godz. 10:00: Runda kwalifikacyjna 1500, 500, 1000 metrów kobiet i mężczyzn,