Polak stracił medal TWG 2017!

• Data publikacji: 06.07.2018, 13:35

Bartosz Zabłocki, który podczas ubiegłorocznych The World Games we Wrocławiu zdobył srebrny medal we wioślarstwie halowym, został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych substancji i stracił wywalczony krążek.

Polak na igrzyskach sportów nieolimpijskich zdobył tytuł wicemistrzowski w wyścigu na ergometrze wioślarskim na 2000 metrów w kategorii open. Próbki pobrane podczas zawodów we Wrocławiu wykazały obecność w organizmie Polaka niedozwolonej substancji – desethylclomiphene. Tym samym reprezentant Polski straci medal.

Zdyskwalifikowana została również Niemka Laura Beuthner, która triumfowała w bowlingu oraz Carlos Augusto Inocente Filho. Brazylijczyk zdobył złoty medal w kickboxingu w wadze +91 kg. Brąz powinien trafić tym samym w ręce Michała Turyńskiego, który pierwotnie zajął czwarte miejsce.

W trakcie TWG 2017 pobrano w sumie 401 próbek – 60 krwi i 341 moczu. Cztery dały wynik pozytywny. W jednym przypadku sportowiec został oczyszczony z zarzutów na mocy TUE.