NBA: Nuggets i Jazz z kolejnymi zwycięstwami
Frenchieinportland/Wikimedia Commons

• Dodał: Łukasz Stopa
  • Data publikacji: 20.01.2021, 09:41

Tylko dwa starcia przygotowała liga NBA dla swoich fanów podczas nocy z wtorku na środę. Denver Nuggets pokonali Oklahomę City Thunder, a Utah Jazz odnieśli zwycięstwo nad New Orleans Pelicans.

Ball Arena była świadkiem pojedynku Nuggets i Thunder. Gospodarze tego meczu mają prawo być rozczarowanymi początkiem sezonu. Nikola Jokić wraz z kolegami legitymowali się bilansem 6-7 przed konfrontacją z Oklahomą. Ich rywale postawili przed obecnymi rozgrywkami na totalną przebudowę. Wbrew przewidywaniom wielu osób Thunder nie są czerwoną latarnią ligi. Rywalizacja rozpoczęła się od bardzo wyrównanej pierwszej kwarty. W pierwszych dwunastu minutach gry to goście z Oklahomy dwukrotnie wychodzili na kilkupunktowe prowadzenie. Koszykarze z Denver odrabiali te straty, co w efekcie przyniosło remis 31:31 na koniec tej części meczu. W kolejnym etapie starcia to Nuggets prezentowali się jak jedna z lepszych drużyn w całej stawce. Gospodarze spokojnie budowali swoją przewagę, aby tuż przed przerwą prowadzić trzynastoma punktami. Bardzo dobrze spisał się w pierwszej połowie lider Denver Nuggets – Nikola Jokić. Serb zdobył w tym okresie 19 punktów i zebrał 8 piłek. Gdy po kilkunastu minutach koszykarze wrócili na parkiet, obraz gry nie uległ zmianie. Zawodnicy ze stanu Kolorado powiększali swoje prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca meczu. Wygrana w trzeciej kwarcie pozwoliła im na spokojne kontrolowanie wyniku do ostatniej syreny bez niepotrzebnych nerwów. Ostatecznie Denver Nuggets pokonali Oklahomę City Thunder 119:101.

Drugi z pojedynków odbył się w Salt Lake City. Gospodarze tego meczu Utah Jazz rywalizowali z New Orleans Pelicans. Wymienione kluby mają swoje play-offowe ambicje na ten sezon, ale to w stanie Utah mierzy się wyżej. Kibice i właściciele chcą, aby Donovan Mitchell, Rudy Gobert i ich koledzy nawiązali do sukcesów Karla Malone’a i John Stocktona. Pierwszą kwartę spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze. Zbudowali małą przewagę, która po chwili została zniwelowana. Końcówka pierwszych dwunastu minut należała jednak znowu do Jazz. W kolejnym okresie gry zawodnikom z Utah udało się wyjść na pierwsze w meczu dwucyfrowe prowadzenie. Od stanu 46:36 to jednak goście popisali się jedenastoma punktami z rzędu i odrobili stratę, a nawet objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Jazzmani rozegrali lepiej końcówkę pierwszej połowy i to oni zeszli do szatni w lepszych humorach. Najwięcej punktów w tym okresie gry zdobyli Mitchell – 18, a także Zion Williamson po stronie Pelicans – 14 oczek. Kilkanaście minut przerwy lepiej spożytkowali gospodarze. Koszykarze z Utah powiększali swoją przewagę nad rywalami, a na koniec kwarty prowadzili dwudziestoma dwoma punktami. W ostatniej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Pelicans (mimo 32 punktów Williamsona w całej konfrontacji) nie byli w stanie przeciwstawić się zawodnikom Jazz. Utah Jazz odnieśli zwycięstwo nad Pelicans 118:102.

Wyniki meczów nocy z wtorku na środę:

Denver Nuggets – Oklahoma City Thunder 119:101 (31:31, 34:21, 32:22, 22:27)

Utah Jazz – New Orleans Pelicans 118:102 (29:24, 26:25, 36:20, 27:33)

Łukasz Stopa – Poinformowani.pl

Łukasz Stopa

Alpejczyk niepotrafiący jeździć na nartach. Center wśród grupy przedszkolaków. Snookerzysta, który swój atak na maksymalnego brejka zakończył po pierwszej czerwonej. Lubię geografię i kryminały.