Narciarstwo dowolne - PŚ: Midol i Smith najlepsi w Idre Fjall
Clément Bucco-Lechat / Wikimedia Commons

• Dodał: Tytus Olszewski
  • Data publikacji: 20.01.2021, 16:40

Liderka Pucharu Świata Fanny Smith wygrała zawody ski crossowe w Idre Fjall i tym samym odniosła trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Bastien Midol.

W szwedzkim Idre Fjall zaplanowano trzy dni zmagań ski crossowych w ramach Pucharu Świata. Pierwszego dnia najlepsza okazała się Fanny Smith. Liderka Pucharu Świata nie zawiodła kibiców i tym samym pokazała, że jest w fantastycznej formie. To w sumie 26. zwycięstwo i 50. podium w karierze dla Szwajcarki. Drugie miejsce przypadło dla doświadczonej Marielle Thompson, a podium uzupełniła Talina Gantebein.

W rywalizacji mężczyzn wielki finał wygrał młodszy z braci Midol - Bastien, dla którego jest to pierwsze podium w sezonie. Za nim znaleźli się Viktor Andersson oraz Francois Place. Tym razem nie powiodło się liderowi klasyfikacji generalnej Reecowi Howdenowi, który nie zakwalifikował się do czołowej czwórki, ale na osłodę wygrał mały finał i zajął piąte miejsce.

Panie i panowie będą mieli okazję do poprawy wyników w Idre Fjall na dłuższej trasie już w sobotę i niedzielę (23-24 stycznia).

Po pięciu zawodach w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Fanny Smith (425 punktów) oraz Reece Howden (270 punktów).