Copa del Rey: wymęczony awans Realu Sociedad
Rafinhafoquinha/Wikimedia Commons

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 20.01.2021, 21:00

Real Sociedad pokonał na wyjeździe Cordobę w meczu 1/16 finału Copa del Rey 2:0. Pomimo widocznej gołym okiem przewagi goście długo męczyli się z drużyną z Andaluzji. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. Wydarzeniem spotkania był powrót po dłuższej przerwie Asiera Illarramendiego do składu drużyny z Baskonii.

Na papierze w meczu pomiędzy szóstą drużyną La Ligi, a ekipą z trzeciego poziomu rozgrywkowego w Hiszpanii faworyt mógł być tylko jeden. Pomimo tego, że w ciągu ostatnich siedmiu spotkań we wszystkich rozgrywkach Real Sociedad komplet punktów zdobył zaledwie raz, to w Copa del Rey radzi sobie w ostatnich latach naprawdę dobrze (w ubiegłym roku osiągnięty finał, który z powodu pandemii zaplanowany jest dopiero na 4 kwietnia). Dodatkowo dobrą informacją dla kibiców klubu z Kraju Basków był pierwszy mecz w tym sezonie Asiera Illarramendiego, który znalazł się w wyjściowej „11”.

Pierwsza połowa mocno rozczarowała. Co prawda od początku było widać różnicę klas obu zespołów, ale podopieczni Imanola Alguacila nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki, co zaowocowało remisem po pierwszych 45 minutach. Na pewno duży wpływ na taki obraz meczu miał rzęsiście padający przez około 20 minut deszcz nad stadionem w Cordobie.

Tuż po wznowieniu gry świetną sytuację na objęcie prowadzenia miał zespół z San Sebastian. Wprowadzony chwilę wcześniej Guridi z piątego metra trafił wprost w ofiarnie interweniującego obrońcę gospodarzy. W 57. minucie gościom udało się w końcu strzelić gola. Po wrzutce Lopeza z prawej strony boiska piłkę w siatce umieścił Willian Jose. Mimo, że piłkarze Cordoby sygnalizowali pozycję spaloną, sędzia nakazał rozpoczęcie gry od środka boiska. Do końca spotkania Real Sociedad próbował podwyższyć prowadzenie, jednocześnie nie forsując tempa. Niecałe dziesięć minut przed zakończeniem spotkania swojego drugiego gola kapitalnym strzałem z 20. metra zdobył Willian Jose, ustalając wynik spotkania. Dodatkowo gospodarze kończyli mecz w dziesięciu po dwóch żółtych kartkach dla del Morala.

Cordoba – Real Sociedad 0:2 (0:0)

Bramki: 57’, 84’ Willian Jose

Cordoba: Frias – Molina, Espeso, Robles Garcia, Farrando – Ortiz, Traore (65’ Miguel), Moutinho (82’ Redondo), del Moral, Oyarzun (51’ Valderde) – Ledesma (51’ Piovaccari)

Real Sociedad: Remiro – Elustondo (68’ Le Normand), Munoz, Zaldua, Sagnan (78’ Zubeldia) – Zubimendi, Illarramendi (46’ Guridi), Lopez (68’ Oyarzabal) – Merquelanz, Willian Jose, Barrennetxea (85’ Guevara)

Żółte kartki: Molina, del Moral – Illarramendi, Munoz

Czerwone kartki: del Moral (2 x żółta kartka)

Sędzia: Guillermo Cuadra Fernandez