LoL - Ultraliga: świetna forma Czajka oraz IHG
Ultraliga

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 20.01.2021, 21:31

Drugi dzień rozgrywek Ultraligi przyniósł nam ciekawe spotkania. W najlepszym meczu dzisiejszego dnia IHG pokonało K1CK po świetnym drafcie i grze Czajka. Komil&Friend konsekwentnie zmierzają na ostatnie miejsce w tabeli, AGO ROGUE wygrało swój drugi mecz w tym tygodniu, a 7more7 Pompa Team zniszczyło Gentelmanów.

Iluminar Gaming vs K1CK (MVP: Czajek)

Najbardziej wyrównane starcie w dzisiejszej serii meczów. Już w drafcie trenerzy drużyn rozegrali partię szachów między sobą. Sporo zaryzykowało Illuminar, którzy zdecydowało się na Yone’a dla Czajka. Obie kompozycje były nastawione na starcia drużynowe. Bardzo aktywny w pierwszych minutach był Bruness, który pojawił się na dolnej alejce, przez co Czypsy grający Galio, musiał użyć swojego flasha, a następnie zrobił pierwszego smoka w tym spotkaniu. Pierwsza krew padła w 10. minucie, gdzie Matisław zabił Czajka z pomocą roamującego Raxxo. K1CK zaczęło powoli rozpędzać grę, zabezpieczyło Heralda oraz drugiego smoka w grze.

Pierwsza walka drużynowa miała miejsce w 20. minucie w junglii Illuminar. Całą walkę wygrało K1CK, dzięki czemu wrócili w złocie. IHG nie pozostawało obojętne i kilka minut później wygrało walkę na środkowej alejce, dzięki czemu wzięło wieżę oraz ważnego smoka, który dałby górską duszę drużynie Pukiego. Wybór Yone okazał się trafny, gdyż ta postać w rękach Czajka wyczyniała cuda i to dzięki jego fantastycznej postawie, Illuminar wygrało następną walkę i zdobyło Barona Nashora. To wzmocnienie pozwoliło IHG rozpędzić grę, dzięki czemu w 30. minucie mieli 5 tysięcy sztuk złota przewagi. Ekipa prowadzona przez Czajka nie wypuściła zwycięstwa z rąk i po unicestwieniu rywali w 31. minucie zakończyła to spotkanie, a Illuminar kończy pierwszą kolejkę z wynikiem 2:0.

Komil&Friends vs Team ESCA Gaming (MVP: Harpoon)

Jak prawdopodobnie każdy mecz KNF w tym sezonie, ten zapowiadał się na jednostronne widowisko i szybką wygraną TEG. O dziwo to Komil&Friends zdobyli pierwszą krew, gdzie dzięki KonDziSanowi udało się zabić Jaqena na górnej alei. Rywale postanowili przytemperować zapędy Rzemsa i dwa razy zanurkowali po niego pod jego wieżę. Pomimo starań i prób ze strony KNF, ESCA z łatwością wygrywała grę na mapie i już w 20. minucie mieli 10 tysięcy sztuk złota przewagi, a sześć minut później zakończyła to spotkanie.

AGO ROGUE vs devils.one (MVP: Lurox)

Dwa lata temu obie drużyny rywalizowały ze sobą w Ultralidze o miano tej najlepszej. Sporo się zmieniło od tego czasu – AGO ROGUE jest świeżo upieczonym mistrzem EU Masters, a devils.one powróciło do ligi ze składem z myślą o przyszłości. Ciekawe wybory postaci nastąpiły w drafcie – AGO zdecydowało się na popularnego ostatnio Maokaia na supporcie, a devils.one wybrało Setta na środkową alejkę dla Kralzera. Pierwsza krew padła w 4. minucie. Wydawało się, iż devils.one z łatwością zabije Chresa, ale Duńczyk dosłownie cudem uniknął śmierci, a Diagu przyjął za dużo strzałów od wieży, dzięki czemu Lurox zainkasował zabójstwo. Chwilę później akcja przeniosła się na bota, gdzie zabójstwami wymienili się gracze dolnej alejki – ZAMULEK zabił Pyrkę, a Lucker wykończył strzelca diabłów. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i w 8. minucie Kralzer oraz Diagu wyeliminowali Chresa, a na dolnej alejce Lucker oraz Pyrka wyeliminowali ZAMULKA.

AGO ROGUE powoli rozpędzało swoją grę i w 20. minucie mieli już 5 tysięcy sztuk złota przewagi. Mimo to diabły nie odpuszczały i podejmowały walki, które o dziwo wygrywały. AGO było jednak zbyt silne, wygrało decydujące starcie, przejęło Barona, a różnica w złocie wynosiła 10 tysięcy. Mistrzowie Europy spokojnie zamknęli całe spotkanie w 30. minucie.

Gentelmen’s Gaming vs 7more7 Pompa Team (MVP: Ariana)

Pompa bardzo mocno podkręciła wybory w drafcie, decydując się na Urgota dla Colora oraz Seraphine dla Athera, co oznaczało, że grają bez typowego ADC. Gentelmani bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, gdyż ich duet na dolnej alei zabił 2vs2 przeciwników z Pompy. Dwie minuty później byliśmy świadkami pierwszej walki drużynowej na bocie. Color oraz Ariana użyli swoich teleportów, dzięki czemu zyskali trzy zabójstwa. W 6. minucie GMG zdecydowali się na smoka, którego przejęli, ale przepłacili to kolejnym zabójstwem na konto PT7. Świetną formę prezentował dzisiaj Ariana, który popisał się fantastycznym, solowym zabójstwem nad Chosiim, który nie miał łatwego życia w tym meczu, gdyż chwilę później zginął aż dwa razy, dzięki wsparciu ze strony adriana oraz kolejnym solowym zabójstwie od Ariany. Midlaner Pompy był w tym meczu w ewidentnym gazie. Pompa była nie do powstrzymania i po walce na dolnej alejce, z której wyszła 2 za 0, przewaga w złocie wynosiła 7 tysięcy. W 27. minucie miała miejsce walka na smoku, która przypieczętowała los Gentelmanów. Bardzo dobry ultimate zagrał Ather swoją Seraphine i dzięki temu Pompa wyeliminowała czterech graczy drużyny przeciwnej, zgarnęła duszę smoka oceanicznego, Barona i drugie zwycięstwo w 1. kolejce Ultraligi.

Pierwszy tydzień Ultraligi dobiegł końca. Skrót z wczoraj znajdziecie tutaj. Po kolejne opisy zmagań zapraszamy za tydzień.