Superpuchar Włoch: trofeum dla drużyny Szczęsnego!
ss - yt

• Dodał: Kacper Tazbir
  • Data publikacji: 20.01.2021, 22:55

Finał Superpucharu Włoch odbył się na Mapei Stadium w Reggio Emilia. Lepsi okazali się piłkarze Juventusu, którzy ostatni raz wznieśli to trofeum w 2018 roku. Świetnie w bramce spisał się Wojciech Szczęsny, a całe spotkanie rozegrał Piotr Zieliński.

Ostatni raz obie drużyny spotkały się w ramach finału Coppa Italia. Po rzutach karnych zwyciężyli wtedy „Azzurri”. Aktualnie w tabeli Serie A w znacznie gorszym położeniu znajdują się podopieczni Andrei Pirlo. W ostatniej kolejce Juventus przegrał 2:0 z Interem Mediolan, zaś Napoli rozgromiło Fiorentinę 6:0. Jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński, który ma już na swoim koncie cztery trafienia i trzy kluczowe podania. Z kolei pewne miejsce między słupkami „Bianconerich” ma Wojciech Szczęsny. Tegoroczny finał zapowiadał się więc z perspektywy polskich kibiców niezwykle ciekawie.

Środowy 33. mecz o Superpuchar Włoch lepiej rozpoczęli zawodnicy Starej Damy. Aktywni od początku byli Ronaldo i szarżujący na prawej stronie boiska Cuadrado. Gracze Napoli czujność Szczęsnego sprawdzili w 19. minucie. Do strzału z rzutu wolnego podszedł Lorenzo Insigne, jednak Polak pewnie złapał piłkę. Kolejną świetną interwencją bramkarz Juventusu popisał się przy strzale z główki Hirvinga Lozano. Szczęsny świetnie się ustawił i wybronił uderzenie Meksykanina z kilku metrów. Do końca pierwszej połowy kibice nie zobaczyli żadnych bramek. Dawni koledzy z szatni Gattuso i Pirlo zapewne mieli dużo uwag, aby poprawić skuteczność swoich drużyn w drugiej części spotkania.

Po przerwie pierwsi z atakiem ruszyli „Bianconeri”. Dobrze na linii bramkowej zachował się Ospina po główce Bernadeschiego. Po godzinie gry piłkę do siatki Napoli skierował Cristiano Ronaldo. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Bernardeschi, futbolówka niefortunnie odbiła się od Bakayoko i wylądowała pod nogami Portugalczyka. Wcześniej przerwę w grze spowodowało zderzenie Ronaldo z Ospiną. Kolumbijczyk po interwencji sztabu medycznego był jednak zdolny do kontynuowania gry. W 78. minucie w polu karnym padł Mertens, faulowany przez McKenniego. Po analizie VAR sędzia Valeri podyktował rzut karny. Do „jedenastki” podszedł kapitan Napoli – Lorenzo Insigne. Włoch fatalnie przestrzelił obok lewego słupka i znacznie oddalił szanse Neapolitańczyków na odwrócenie losów spotkania. W doliczonym czasie gry świetną okazję miał jeszcze Lozano, po raz kolejny na przeszkodzie stanął świetnie dysponowany w tym meczu Szczęsny. Przed końcowym gwizdkiem bramkę na 2:0 strzelił Alvaro Morata, pieczętując tym samym zdecydowane zwycięstwo "Starej Damy" w meczu.

Trofeum trafiło w ręce Turyńczyków, dla których jest to już dziewiąte zwycięstwo w rozgrywkach Superpucharu Włoch.

Juventus Turyn – SSC Napoli 2:0 (0:0)
Bramka:
64’ Ronaldo, 90+5' Morata
Juventus Turyn:
Szczęsny – Danilo, Chiellini, Bonucci, Cuadrado – McKennie, Arthur, Bentancur (84’ Rabiot), Kulusevski (84’ Morata) – Chiesa (46’ Bernardeschi), Ronaldo
SSC Napoli:
Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui (85’ Llorente) – Demme (84’ Politano), Bakayoko (67’ Elmas), Lozano, Zieliński, Insigne – Petagna (72’ Mertens)
Żółte kartki:
74’ Ronaldo - 89' Zieliński