Copa del Rey: Real Madryt odpada z rozgrywek!

• Data publikacji: 20.01.2021, 23:30

W środę aktualny mistrz Hiszpanii wystąpił w meczu przeciwko trzecioligowej drużynie CD Alcoyano. Los Blancos byli zdecydowanymi fawroytami tego spotkania, dlatego Zinedine Zidane pozwolił sobie na kilka niespodzianek w pierwszym składzie. Po meczu mógł tego żałować.

Pomiędzy słupkami po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawił się Andriej Łunin. Ukraiński talent nie dostaje zbyt wiele szans w tym sezonie, jednak w tym spotkaniu szkoleniowiec pozwolił mu się wykazać. W wyjściowej "11" mogliśmy zobaczyć również Victora Chusta, który na co dzień występuje w Castilli – drugim zespole Królewskich. Alcoyano w tym sezonie cały czas pozostaje w walce o awans do drugiej ligi, natomiast mecz z taką drużyną jak Real Madryt był niesamowitą okazją na zaprezentowanie się szerszej publiczności.

Pierwsze 30 minut spotkania nie zachwycało dynamiką, Real Madryt próbował stworzyć sobie szansę na przedarcie się przez szyki obronne przeciwnika, natomiast Alcoyano z małą pomocą szczęścia odpierało te ataki. W 33. minucie niesamowitą interwencją popisał się Łunin, który obronił strzał Mourada El Ghezouaniego. W ostatnich sekundach pierwszej połowy, po świetnej wrzutce Marcelo, bramkę zdobył środkowy obrońca Los Blancos Eder Militao. Obrońca w ostatnich miesiącach jest bardzo krytykowany w środowiskach kibicowskich, jednak tym zagraniem przypomniał czasy swojej świetności. Po wyjściu na prowadzenie przez Real Madryt Alcoyano musiało zejść na przerwę z perspektywą konieczności gonienia wyniku.

W drugiej części spotkania swoją szansę poprzez strzał zza pola karnego miał Lucas Vazquez, jednak skutecznie interweniował Jose Juan. Większość czasu gra stała pod znakiem totalnej dominacji Realu Madryt w procentowym posiadaniu piłki, co nie miało jednak przełożenia na wynik spotkania. Zwrot akcji nastąpił w 80. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Jose Solbes. W ostatnich minutach drugiej połowy Real nieskutecznie napierał na bramkę Juana, zawodnicy domagali się również rzutu karnego po faulu na Militao, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Alcoyano doprowadziło do niemałej sensacji i wynik spotkania musiał zostać rozstrzygnięty po dogrywce. W 115. minucie bramkę na 2:1 strzelił Juanan Casanova po perfekcyjnie wykonanym kontrataku ze strony drużyny z Alcoy. I to pomimo tego, że od 110. minuty grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Ramona Lopeza.

CD Alcoyano, pomimo gry bez jednego zawodnika i 27% posiadania piłki, wygrało spotkanie i wyrzuciło z turnieju legendarny Real Madryt. Dla beniaminka trzeciej ligi był to niezapomniany wieczór, który przejdzie do historii klubu, jednak Los Blancos musi przełknąć gorycz porażki i z pokorą przyjąć niezadowalający wynik.

CD Alcoyano - Real Madryt 2:1 (0:1)

Bramki: 80' Solbes, 115' Casanova - 45' Militao

CD Alcoyano: Juan - Sanchez (60' Juli), Primi, Gonzalez, Carbonell (60' Molto) - Rubio (72' Lopez), Jony (78' Diakite), Casanova, Angel - El Ghezouani (105' Anton), Jona (60' Solbes)

Real Madryt: Lunin - Odriozola (90' Hazard), Militao, Chust, Marcelo - Valverde, Casemiro, Isco (98' Kroos) - Vasquez, Mariano (67' Benzema), Vinicius (91' Asensio)

Żółte kartki: 32' Sanchez, 34' Casanova, 90' Primi, 103',110' Lopez - 58' Mariano, 78' Odriozola, 116' Lunin

Czerwone kartki: 110' Lopez (za 2. żółtą)

Sędzia: Jose Sanchez