NHL: Canucks lepsi w meczu kanadyjskich drużyn

• Data publikacji: 21.01.2021, 09:24

Dwa z rozgrywanych dzisiaj pięciu spotkań NHL zakończyły się rzutami karnymi. Vancouver Canucks w kanadyjskim pojedynku wygrali 6:5 z Montreal Canadiens. San Jose Sharks pokonali 2:1 St. Louis Blues.

Na lodowisku Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku w Vancouver, miejscowi Canucks zmierzyli się z Montreal Canadiens. W Rogers Arena padło dużo bramek, a pierwszą z nich w przewadze zdobył Bo Horvat. Canadiens odpowiedzieli na początku drugiej tercji za sprawą pozyskanego przed tym sezonem z przeciwnego zespołu, Tylera Toffoliego. Gospodarze później trzykrotnie wyszli na prowadzenie, ale goście z Montrealu doprowadzali do remisu. Na 4 minuty przed końcem meczu to jednak Canadiens prowadzili 5:4, po tym jak hat-tricka skompletował Toffoli. Hokeiści z Vancouver potrzebowali jedynie pół minuty, aby doprowadzić do remisu. Bramkę na dogrywkę strzelił Brock Boeser. W dodatkowych pięciu minutach nie było rozstrzygnięcia, więc doszło do rzutów karnych. W czwartej serii decydujące trafienie zanotował Bo Horvat, który także zdobywając dwie bramki i notując asystę, został bohaterem swojej drużyny. Canucks po trzech porażkach w końcu odnieśli zwycięstwo i zajmują 6. miejsce w Dywizji Północnej - Scotia North. Jej liderami są Canadiens z bilansem dwóch wygranych oraz dwóch porażek po dogrywce.

Vancouver Canucks - Montreal Canadiens 6:5 (1:0, 2:3, 2:2, 0:0, 2:1) po rzutach karnych

Rzuty karne potrzebne były także do rozstrzygnięcia meczu w St. Louis. W podstawowym czasie gry spotkania Blues z San Jose Sharks padły zaledwie dwie bramki. Obydwa trafienia miały miejsce w drugiej części rywalizacji. Dla gospodarzy trafił Brayden Schenn, a wyrównał Marcus Sorensen. W trzeciej tercji oraz w dogrywce żaden z zespołów nie przechylił szali na swoją korzyść. Chociaż dużo więcej strzałów oddały "Rekiny". W rzutach karnych zwycięskie trafienie dla Sharks w czwartej serii zdobył Tomas Hertl. Hokeiści z San Jose po raz drugi w tym sezonie do odniesienia zwycięstwa potrzebowali rzutów karnych. W tym momencie Blues i Sharks mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki.

St. Louis Blues - San Jose Sharks 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1) po rzutach karnych